Колір має значення! Які 4 сорти аґрусу стануть окрасою саду: рожеві та жовті ягоди, наче перли

Аґрус радує сумлінних садівників не лише своїм неповторним смаком, а й різноманітністю ягід усіляких квітів, які нагадують скриньку з коштовностями.

Аґрус один з найврожайніших, довгограючих і невибагливих садових культур, які давно завоювали любов усіх садівників-аматорів починаючи від найдосвідченіших, закінчуючи новачками. Він росте і плодоносить на будь-яких ґрунтах, не вимагає особливого догляду, стійкий до перепадів температури та різних захворювань. Єдине, що необхідно робити для підтримки врожайності – це періодичне обрізування.

Зазначимо, що вирощування аґрусу на присадибних ділянках – це суцільне задоволення. Особливо приємно спостерігати за дозріванням ягід, відтінки яких відрізняються своєю різноманітністю – від чорного до жовтого з гарним бурштиновим відтінком. Якщо ви хочете перетворити свій сад на справжню палітру смаку та кольору, то обов’язково посадіть кілька сортів різноколірного аґрусу.

Дачники розповіли, чим обробити кущі аґрусу проти борошнистої роси
Дачники розповіли, чим обробити кущі аґрусу проти борошнистої роси

Сьогодні існує чорні, фіолетові, рожеві, бордові, зелені, смарагдові, жовті, помаранчеві та янтарні сорти.

Грушенька – фіолетового забарвлення

Цей сорт відноситься до безшипних видів аґрусу. Свою назву він отримав через незвичайну форму, що нагадує грушу. Ягоди мають дуже приємний аромат та кисло-солодкий смак. Плоди починають дозрівати на початку серпня. Дуже стійкий до різних захворювань та низької температури.

Колобок – темно червоний

Також відноситься до безшипних вилів аґрусу. Плоди круглої форми. На смак кисло-солодкі. Дуже врожайний сорт з одного куща за сезон збирають до 12 кг. Добре переносить зиму, але у сезон вегетації не любить перепадів температур. Погано переносить посуху та рясно сонце.

Найкращі сорти безшипного аґрусу

Малахіт – зелений

Належить до виду безшипних. Ягоди округлі до 7 г. На смак кислі, тому найчастіше використовуються для приготування компотів. Ранній термін дозрівання. Стійкий до несприятливих погодних умов.

Бурштиновий

Свою назву отримав через гарний колір ягід. Форма овальна середня маса плоду 5 г. Відрізняється солодким медовим смаком та соковитістю. Дозріває наприкінці червня. Проявив себе, як стійкий до захворювань та посухи. Добре показав за низьких температур взимку.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.