Від цього підживлення полуниця росте, як шалена: обов’язково потрібно зробити навесні

Виростити вдома полуницю, наче з реклами, можливо. Секрет гарного та щедрого врожаю ховається не у виборі сорту, а в правильному та регулярному підживленні рослин.

Полуниця зазвичай росте на одному місці роками. Тому вона потребує регулярного підживлення. Якщо цього не робити, то кущі почнуть родити бідніше та меншими ягодами. Підживлення треба проводити восени, навесні та влітку. Весняне дають полуниці тоді, коли сходить сніг, а погода стає теплою без прогнозованих заморозків. У цей період рослинам найбільше потрібен азот для активного росту листя.

Найкраще для такого підживлення обирати курячий послід. Візьміть 1 його частину та настоюйте у 10 частинах води протягом 4 днів. Після цього можна поливати по пів літра розчину під кожен кущ. Якщо ж ви тільки саджаєте молоду полуницю, то додаткове підживлення їм не треба. Достатньо взяти трішки золи та внести під час посадки в лунку. А перше добриво рослинам треба давати вже на другий рік.

Аграрії порадили підживлення для полуниці, яке варто зробити навесні
Аграрії порадили підживлення для полуниці, яке варто зробити навесні

Якщо немає курячого посліду, можна приготувати іншу суміш. Візьміть 2 склянки коров’яку, столову ложку сульфату амонію та розведіть це в 10 л води. Цього розчину треба вже по 1 літру на кожну рослину. Але незалежно від типу підживлення поливати ним треба вранці до сходу Сонця або ввечері після заходу. Якщо поллєте вдень, тоді добриво просто випарується на сонці.

Перед цвітінням полуниці потрібні вітаміни. У 10 л води розчиніть чайну ложку борної кислоти, додайте 30 крапель йоду та склянку деревного попелу. Розчином обережно поливайте кущі, уникаючи потрапляння на рослину. Така суміш не лише живить, а й захищає від грибків. Йод можна використовувати окремо: 10 крапель на відро води для обприскування листя раз на 10 днів — це посилить імунітет рослин.

Аграрії порадили підживлення для полуниці, яке варто зробити навесні
Аграрії порадили підживлення для полуниці, яке варто зробити навесні

Коли з’являються перші квіти, полуниці потрібен калій. Розчин із 1 чайної ложки калієвої селітри на 10 л води — це ідеальний варіант. Альтернатива — коров’як, розведений у пропорції 1:10. Досвідчені городники радять давати в цей період борну кислоту (2 г) і марганцівку (2 г) на ті ж 10 л води. Таким розчином поливайте грядки після звичайного поливу чистою водою — це покращує зав’язування ягід.

Схожі статті

Всі дачники в захваті від них: 3 сорти огірків та 2 сорти помідорів, які дають найкращий урожай

Серед величезного асортименту огірків та помідорів буває важко обрати щось конкретне. Але й експериментувати з невідомими сортами не хочеться. То чому б не обрати ті, що вже перевірені городниками?

Зарано? Ні, вчасно: пересадка півонії навесні – 3 речі, які необхідно обовʼязково знати

Якщо необхідно пересаджувати півонії, то садівники в один голос скажуть, що це робиться восени. Але якщо взялися навесні, то що робити? Відповіді в нашому матеріалі.

Розміром з виноград та солодша, ніж мед: 2 підживки, які збільшують врожай малини втричі

Після такого підживлення ягоди ростуть настільки рясно, що тільки встигай збирати, їсти та консервувати. Це добриво готується за лічені хвилини, не коштує ні копійки, а його ефективність вражає.

Урожай броколі буде багатшим, ніж на фермах: 3 цінних поради, які гарантують успіх

Броколі — рослина не вибаглива. Але ці 3 речі справді змінюють усе. Суцвіття великі, щільні й ростуть швидко. Ці поради вже перевірені багатьма городниками та працюють безвідмовно.

Газон у бетоні: геніальне рішення, яке дозволить зробити ваше подвір’я красивим і практичним

Газон чи бетонне подвір'я? Кожен варіант має свої переваги та недоліки. То чому б не взяти найкраще від обох? Газон у бетоні — це практичне рішення, яке стає все популярнішим.

Саджаю цей сорт картоплі, і спину не гну: ні нематоди не боїться, ні колорадського жука

Цей сорт картоплі завжди дивує господарів щедрими врожаями і стійкістю до розповсюджених шкідників – нематоди і колорадського жука. Чим приваблива картопля "Каменський" – розповідає "Сенсація".