Полуниця зазвичай росте на одному місці роками. Тому вона потребує регулярного підживлення. Якщо цього не робити, то кущі почнуть родити бідніше та меншими ягодами. Підживлення треба проводити восени, навесні та влітку. Весняне дають полуниці тоді, коли сходить сніг, а погода стає теплою без прогнозованих заморозків. У цей період рослинам найбільше потрібен азот для активного росту листя.
Найкраще для такого підживлення обирати курячий послід. Візьміть 1 його частину та настоюйте у 10 частинах води протягом 4 днів. Після цього можна поливати по пів літра розчину під кожен кущ. Якщо ж ви тільки саджаєте молоду полуницю, то додаткове підживлення їм не треба. Достатньо взяти трішки золи та внести під час посадки в лунку. А перше добриво рослинам треба давати вже на другий рік.

Якщо немає курячого посліду, можна приготувати іншу суміш. Візьміть 2 склянки коров’яку, столову ложку сульфату амонію та розведіть це в 10 л води. Цього розчину треба вже по 1 літру на кожну рослину. Але незалежно від типу підживлення поливати ним треба вранці до сходу Сонця або ввечері після заходу. Якщо поллєте вдень, тоді добриво просто випарується на сонці.
Перед цвітінням полуниці потрібні вітаміни. У 10 л води розчиніть чайну ложку борної кислоти, додайте 30 крапель йоду та склянку деревного попелу. Розчином обережно поливайте кущі, уникаючи потрапляння на рослину. Така суміш не лише живить, а й захищає від грибків. Йод можна використовувати окремо: 10 крапель на відро води для обприскування листя раз на 10 днів — це посилить імунітет рослин.

Коли з’являються перші квіти, полуниці потрібен калій. Розчин із 1 чайної ложки калієвої селітри на 10 л води — це ідеальний варіант. Альтернатива — коров’як, розведений у пропорції 1:10. Досвідчені городники радять давати в цей період борну кислоту (2 г) і марганцівку (2 г) на ті ж 10 л води. Таким розчином поливайте грядки після звичайного поливу чистою водою — це покращує зав’язування ягід.