Ці 3 бур’яни стануть вірними союзниками на городі: ні в якому разі не виривайте їх – вони друзі

Не всі бур'яни варто видаляти з ділянки, а деякі можуть стати для вас навіть справжніми друзями. Розповідаємо у нашому матеріалі, що можна залишити на своєму городі.

Ми звикли повністю видаляти зайву траву з ділянки. Таким чином ми наводимо красу та надаємо естетичного вигляду грядкам чи саду, але з іншої сторони ми видаляємо маленьку екосистему, яка регулювала себе самостійно. Про що йде мова?

Природа завжди знаходить баланс, і там де з’являються шкідники, з’являється їхній ворог, і навпаки. Якщо у вас в саду є вовчок, незабаром там має з’явитися і садовий павук, який ним харчується. Якщо не працювати з інсектицидами, цілком імовірно, що через деякий час на попелиць збіжаться сонечка. Так і серед рослин на ділянках як правило з’являються такі собі регулятори.

Вони не просто ростуть, а стають справжніми союзниками і для вас, і для ґрунту. Розповідаємо про ці бур’яни.

Які бур’яни будуть помічниками в саду

Як треба боротися з бур'янами на ділянці
Які бур’яни будуть помічниками в саду

По-перше, це кропива. Вельми неприємна рослина, якщо торкатися її руками. Згадка про неї може ще зберігатися впродовж дня у вигляді навʼязливого свербіжу.

Втім, кропива відіграє позитивну роль на вашій ділянці. Вона відлякує шкідників, в особливості слимаків. Її колюче листя дарує дискомфорт не тільки вам, але і комахам.

Також в кропиві є багато речовин, які вона віддає у землю, насичуючи її. Таку саму функцію відіграє ще й гірчиця. Її взагалі використовують у якості сидератів, і часто саджають на город для збагачення грунту.

Як треба боротися з бур'янами на ділянці
Які бур’яни будуть помічниками в саду

Особливу увагу зверніть на кульбаби. Справа в тому, що вони часто приносять багато дискомфорту. Тільки-но з’являться насіння, уся ділянка буде в кульбабах. Але своїм корінням вони роблять землю рихлою, і окрім того, витягують корисні речовини на верхні шари, даючи можливість іншим рослинам отримати необхідне живлення.

Якщо ви їх видалили, не варто викидати, просто закопайте кульбаби в землю, так як в них дуже багато мінералів та вітамінів, які можуть знадобитися землі, або принаймні зберіть і візьміть додому, так як з цієї рослини можна приготувати хороший настій для винищування шкідників.

Схожі статті

Тепер не викидаю грошей на вітер та вирощую банани на своєму городі: є лише 2 сорти для України

Банани вважаються екзотичними фруктами, але їх цілком реально виростити навіть у власному городі. Звичайно, не всі сорти підходять для нашого клімату.

Зробіть цю 1 дію у квітні, і буде розкішний урожай абрикосів: вродять великі і дуже ароматні

Ця дія в квітні стане чудовою інвестицією у майбутній урожай абрикос. Доглянуті дерева завжди радуватимуть садівників великими та соковитими плодами. З таких і варення, і компот, супер!

Коли саджати лохину, щоб влітку насолоджуватися ягодами, які на базарі коштують шалених грошей

Лохина - це не лише смачна ягода, а й справжнє джерело вітамінів. Вона популярна серед садівників завдяки солодкому смаку, ніжній текстурі та корисним властивостям.

Урожай знизився на 50% і ягоди розміром з гудзик: як зрозуміти, що полуничні кущі пора викидати

Якщо врожай полуниці з кожним роком зменшується і ягоди стали розміром у гудзик, то настав час провести ревізію на грядках і позбутися кущів.

Названо сорт, якого всі городники потребують більше, ніж повітря: чемпіон серед картоплі у 2025

Картопля - головна культура на городах українців, і від вибору сорту залежить, наскільки щедрим буде урожай. Щороку селекціонери виводять нові стійкі сорти. У 2025 лідером стала картопля "Титан".

Витримати “до бруньок”: цю помилку у боротьбі з моніліозом припускає кожен 2-й садівник

Моніліоз - один із найнебезпечніших грибкових захворювань плодових дерев, яке щороку завдає значних збитків садівникам. Воно вражає абрикоси, вишні, черешні, персики, сливи та яблуні.