Найкраще добриво для саду та городу навесні: 3 варіанти підживлення рослин в березні-квітні

Було б добре, якби на городі все росло самостійно, а людині треба було б тільки й встигати, що збирати врожай. Але без праці це неможливо. І на початку весни однією з основних задач є підживлення.

Навесні, коли земля та природа тільки прокидається, рослинам потрібна особлива підтримка. Їх треба підживлювати якісним добривом. Але яким? Можна купити щось комплексне в магазині. Проте досвідчені городники стараються не спішити зі внесенням покупної хімії. Бо навіщо, якщо є натуральні аналоги, які часто ще й ефективніші?

От взяти компост. Це наче смузі для людини, де є багато вітамінів. От і компост стає вітамінним коктейлем, але для землі. Для його приготування можна брати будь-які органічні матеріали: від яєчної шкаралупи та овочевих шкірок до скошеної трави та подрібнених гілок. Можна навіть нефарбований картон різати на шматки та кидати в компост. За правильного догляду через деякий час це перетвориться на поживну масу для грядок та саду.

Аграрії назвали 3 найкращі варіанти весняного підживлення для саду та городу
Аграрії назвали 3 найкращі варіанти весняного підживлення для саду та городу

Використовувати компост можна різними способами. Якщо хочете якомога швидше доставити поживні речовини до коріння, то треба настояти компост у воді декілька днів, а потім поливати кущі, дерева чи рослини. А можна просто насипати компост тонким шаром по грядках, тоді він повільно віддаватиме поживні речовини в ґрунт. Якщо ж ви ще не посадили рослини, тоді додавайте жменю компосту в кожну лунку. Це значно покращить стан землі.

Другий варіант — зола з печі або від багаття. Вона містить калій, фосфор і цілий набір мікроелементів, які потрібні для росту та цвітіння. Розсипте її навколо кущів або розведіть у воді (1 склянка на 10 л) і полийте розсаду. Особливо корисна зола на кислих ґрунтах, оскільки вона може нейтралізувати зайву кислотність. А ще вона відлякує слимаків, якщо посипати нею землю біля стебел.

Аграрії назвали 3 найкращі варіанти весняного підживлення для саду та городу
Аграрії назвали 3 найкращі варіанти весняного підживлення для саду та городу

Не варто також забувати про сидерати. Це рослини-помічники, які вирощують не для врожаю, а для ґрунту. Гірчиця, люцерна, гречка, люпин тощо. Їх сіють ранньою весною, а коли вони виростають на 20-30 см, зрізають і закопують у землю. В ґрунті сидерати розкладаються та насичують його азотом, а їхні корені розпушують землю, як природний культиватор. Особливо добре це працює на важких глинистих ділянках.

Схожі статті

Занурюю живці тільки в цю спецію і відразу в ґрунт: будь-які гілки дають пишне і міцне коріння

Пророщування живців — це дуже дешевий та простий метод отримання великої кількості рослин з куща, але питання постає в майстерності садівника.

Як прибрати жир і запах з мікрохвильової печі: 1 спосіб, який працює і ніколи не підводить

У когось мікрохвильова піч на кухні вмикається раз на місяць, у когось навпаки працює кожен день і вимагає чималого догляду. Як прибрати з неї запах та жир?

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.