Вирощування капусти передбачає кілька важливих моментів, зокрема й правильне сусідство поруч. Якщо будуть висаджені не ті рослини біля капусти, то вони можуть спровокувати розвиток шкідників і значно знизити врожайність культури.
Деякі рослини сприяють розповсюдженню таких шкідників як капустянка або капустяна міль. Селера є однією з тих рослин, яку не рекомендується для посадки біля капусти, адже вона провокує появу капустянки. Морква, редис, кмин і пастернак теж є причиною поширення шкідників. Також не гарним сусідом є виноград, який здатний погіршити смак бубок.

Однак, не все так погано, адже є культури, які навпаки сприяють кращому росту винограду і мають здатність відлякувати шкідників. Кріп і шавлія через свій сильний аромат відлякують шкідників, тож городники наполегливо рекомендують мати їх поруч з капустою.
Мʼята та полин теж мають схожі властивості, адже їх запах відганяє комах. Капуста і буряк є найкращими друзями, ці рослини підтримують одна одну на біохімічному рівні. Хоч і селеру не рекомендується висаджувати поруч із капустою, але відомо, що вона допомагає відлякувати хрестоцвітних блішок. Також кущова квасоля захищає основну культуру від земляних блішок.

Не можна садити поруч інші сорти капусти, редьку, редис, дайкон і хрін. Після капусти не варто висаджувати бобові культури – сою, квасолю, сочевицю, а також буряк. Ще дачники застерігають від висаджування полуниці. Річ у тім, що ці культури мають схожі захворювання і шкідників, і це негативно впливає на майбутній врожай полуниці. До вирощування капусти вдається багато, але варто знати, що ця рослина значно виснажує ґрунт і забирає з нього багато поживних речовин.