Підживлення, яке візьме і все зіпсує: 3 рослини, яким категорично не можна вносити золу

Зола — це прекрасне підживлення для багатьох рослин, і все ж таки є представники флори, які не терплять даного інгредієнта в ґрунті. Розповідаємо, коли не варто використовувати це добриво.

Деревна зола — це фантастична речовина, яка містить у своєму складі неймовірну кількість мінералів. Усі вони необхідні для розвитку рослин. А як же інакше? Будь-який паросток, чагарник або дерево зростають не просто за рахунок вологи та сонячного світла, але в першу чергу використовують усі ті речовини, з яких складається все живе.

Саме тому на багатих ґрунтах ми бачимо розкішні рослини з величезними кронами, а на бідних інколи навіть сухостій не росте.

Які рослини не люблять підживлення із золи

Городники пояснили, що чим посипати дерева та кущі до початку лютого
Які рослини не люблять підживлення із золи

І хоча зола активно використовується для підживлення навесні, а також для зміцнення розсади, є такі рослини, яким не варто додавати цей інгредієнт під коріння. Розповідаємо у нашому матеріалі, які культури не люблять золу.

Перш за все, позбавте від такого сумнівного задоволення картоплю. Справа в тому, що деревна зола робить середовище більш лужним, що категорично не підходить даній культурі. В результаті може розвиватися хлороз, а сама картопля вродить слабкою та маленькою.

Чорниця та лохинп також не терплять даного добрива. Якщо мрієте про багатий врожай, навіть не думайте додавати золу у ґрунт до них, або готувати зольний розчин.

Тут все дуже просто. Ці рослини полюбляють кисле середовище, і зростають добре лише в ньому. Неодмінно підвищить показник рН, а отже середовище стане або нейтральним, або взагалі лужним, що категорично їм не підходить.

Сюди також можна віднести абсолютно всі рослини, які добре розвиваються саме в кислому середовищі. Зола та кислота просто не поєднуються, адже нейтралізують одне одного.

Тому такі прекрасні рослини як рододендрони чи гортензії не можна підживлювати зольним розчином. Також пам’ятайте, що перегинати палицю з його використанням не можна. У такому випадку у вас можуть виникнути проблеми навіть з культурами, які позитивно реагують на золу.

Схожі статті

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.

Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.

По 3 краплі на розчин і ваш фікус зазеленіє: полийте його ось цим у березні – у вас ще є 2 дні

Весна – особливий час року, коли навколишня природа просинається після зими. В цей час бажано провести обробку кімнатних рослин і, зокрема – фікусів. "Сенсація" розповість, чим підживити цю квітку.