Як захистити смородину та аґрус від борошнистої роси вже зараз: спосіб, який працює на 100%

Однією з найгірших проблем, які трапляються з ягідними кущами, є борошниста роса. Навіть якщо через неї врожай не зникне повністю, то буде значно гіршим. Тож варто вчасно проводити профілактику.

Борошниста роса на смородині та аґрусі — це справжній кошмар для городника. Білий наліт, схожий на борошно, не лише псує вигляд кущів, а також пошкоджує листя. Через це погіршується фотосинтез та падає врожайність. Навіть якщо ягоди ростимуть, то вони з великою ймовірністю будуть дрібними та несмачними. На щастя, цій оказії можна запобігти ще до її появи. А допоможе в цьому старий бабусин метод.

Один з найнадійніших методів — облити кущі окропом. Важливо зробити це дуже рано, коли вже потепліло, але бруньки ще не почали розпускатися. Нагрійте воду приблизно до 80-90°C, візьміть лійку з дрібними отворами та обережно обробіть кожну гілку. Гаряча вода ефективно усуне всі спори грибка та яйця шкідників, яким вдалося перезимувати. А самій рослині це не нашкодить. Але це актуально тільки якщо бруньки не набрякли! В іншому випадку окріп їх спалить, тож не пропустіть момент.

Садівники пояснили, як захистити смородину та аґрус від борошнистої роси
Садівники пояснили, як захистити смородину та аґрус від борошнистої роси

Після цієї процедури варто провести також додаткову обробку харчовою содою. Її потрібно розвести у воді (столова ложка на літр) та обприскувати кущі раз на 10-14 днів. Особливо важливо робити це після дощу. Це класний метод, бо зовсім не шкодить рослині та навіть корисним комахам, але дозволяє позбутися попелиці. Але головне, що сода створюватиме тонкий лужний шар на листі, які не подобається грибку, тож він не зможе розвиватися.

Для стійкого результату підходить і мідний купорос. 10 г порошку розчиняють у 10 л води та обробляють кущі в суху погоду, щоб розчин встиг подіяти. Мідь у складі купоросу руйнує клітини грибка, не даючи йому розмножуватися. Та користуватися цим методом варто не частіше одного разу за сезон (бажано на початку). Якщо обприскувати часто або надто активно, то надлишок міді накопичиться в ґрунті, що зрештою може нашкодити кущам.

Схожі статті

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.

Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.

По 3 краплі на розчин і ваш фікус зазеленіє: полийте його ось цим у березні – у вас ще є 2 дні

Весна – особливий час року, коли навколишня природа просинається після зими. В цей час бажано провести обробку кімнатних рослин і, зокрема – фікусів. "Сенсація" розповість, чим підживити цю квітку.