Борошниста роса на смородині та аґрусі — це справжній кошмар для городника. Білий наліт, схожий на борошно, не лише псує вигляд кущів, а також пошкоджує листя. Через це погіршується фотосинтез та падає врожайність. Навіть якщо ягоди ростимуть, то вони з великою ймовірністю будуть дрібними та несмачними. На щастя, цій оказії можна запобігти ще до її появи. А допоможе в цьому старий бабусин метод.
Один з найнадійніших методів — облити кущі окропом. Важливо зробити це дуже рано, коли вже потепліло, але бруньки ще не почали розпускатися. Нагрійте воду приблизно до 80-90°C, візьміть лійку з дрібними отворами та обережно обробіть кожну гілку. Гаряча вода ефективно усуне всі спори грибка та яйця шкідників, яким вдалося перезимувати. А самій рослині це не нашкодить. Але це актуально тільки якщо бруньки не набрякли! В іншому випадку окріп їх спалить, тож не пропустіть момент.

Після цієї процедури варто провести також додаткову обробку харчовою содою. Її потрібно розвести у воді (столова ложка на літр) та обприскувати кущі раз на 10-14 днів. Особливо важливо робити це після дощу. Це класний метод, бо зовсім не шкодить рослині та навіть корисним комахам, але дозволяє позбутися попелиці. Але головне, що сода створюватиме тонкий лужний шар на листі, які не подобається грибку, тож він не зможе розвиватися.
Для стійкого результату підходить і мідний купорос. 10 г порошку розчиняють у 10 л води та обробляють кущі в суху погоду, щоб розчин встиг подіяти. Мідь у складі купоросу руйнує клітини грибка, не даючи йому розмножуватися. Та користуватися цим методом варто не частіше одного разу за сезон (бажано на початку). Якщо обприскувати часто або надто активно, то надлишок міді накопичиться в ґрунті, що зрештою може нашкодити кущам.