Городники, які давно займаються вирощуванням огірків – добре знають про те, що їх “вуса” забирають собі забагато корисних речовин. І тому багато господарів намагаються їх вчасно прищипувати – щоб спрямувати поживні компоненти на формування та розвиток самих огірків.
Прищипування “вусів” на огірках допоможе відкрити “друге дихання” плодоношенню.

Молоді огірки “осліплюють”, обриваючи в них вуса. Роблять цю процедуру неодноразово і слідкують за тим, щоб, коли вони перестануть з’являтися. Якщо це сталось – значить, кущ постарів і йому потрібно більш потужне і глибоке омолодження.
Найпотужніше омолодження огірків роблять, приспускаючи по шпалері стебло. Одночасно із цим по низу обривають листя, а зайве стебло закручують в кільце. Потім ці кільця вкладають на землю і зверху присипають ґрунтом, формуючи своєрідний пагорб-“курган”.
В подальшому подібне новоутворення на ділянці намагаються підтримувати у вологому стані. Завдяки цьому стебла огірків швидко вкоріняться і це дасть потужний поштовх росту та гарного плодоношення.
Одночасно із цим потрібно видаляти сухе та зів’яле листя на кущах огірків.

Взагалі питання прищипування “вус” на огірках викликає в суспільстві багато дискусій. Дехто вважає, що робити цього не потрібно. Ця думка має сенс хоча б тому, що за допомогою “вус” кущі огірків можуть чіплятись за шпалери і обвиватись навколо них. Тобто, якщо їх обірвати – рослині не буде чим триматись за опору і господарю доведеться робити підв’язку. Це – зайва робота, яку не всі хочуть виконувати.
Важливо пам’ятати, що обривання “вусів” на огірках несе в собі певні ризики. Адже “поранені” ділянки рослини можуть бути атаковані різноманітними грибковими інфекціями. Врешті решт кущ огірків від цього може постраждати ще більше і ви все одно не дорахуєтесь врожаю.