Досвідчені городники радять “осліпити” молоді огірки: що дає цей процес

Городники, які давно займаються вирощуванням огірків, добре знають – їх довгі вуса забирають забагато поживних речовин. Щоб отримати високий врожай наприкінці сезону – "вуса" потрібно прищипувати.

Городники, які давно займаються вирощуванням огірків – добре знають про те, що їх “вуса” забирають собі забагато корисних речовин. І тому багато господарів намагаються їх вчасно прищипувати – щоб спрямувати поживні компоненти на формування та розвиток самих огірків.

Прищипування “вусів” на огірках допоможе відкрити “друге дихання” плодоношенню.

Городники розповіли, навіщо прищипувати вуса на кущах огірків
Городники розповіли, навіщо прищипувати вуса на кущах огірків

Молоді огірки “осліплюють”, обриваючи в них вуса. Роблять цю процедуру неодноразово і слідкують за тим, щоб, коли вони перестануть з’являтися. Якщо це сталось – значить, кущ постарів і йому потрібно більш потужне і глибоке омолодження.

Найпотужніше омолодження огірків роблять, приспускаючи по шпалері стебло. Одночасно із цим по низу обривають листя, а зайве стебло закручують в кільце. Потім ці кільця вкладають на землю і зверху присипають ґрунтом, формуючи своєрідний пагорб-“курган”.

В подальшому подібне новоутворення на ділянці намагаються підтримувати у вологому стані. Завдяки цьому стебла огірків швидко вкоріняться і це дасть потужний поштовх росту та гарного плодоношення.

Одночасно із цим потрібно видаляти сухе та зів’яле листя на кущах огірків.

Городники розповіли, чи треба прищипувати вуса на огірках
Городники розповіли, чи треба прищипувати вуса на огірках

Взагалі питання прищипування “вус” на огірках викликає в суспільстві багато дискусій. Дехто вважає, що робити цього не потрібно. Ця думка має сенс хоча б тому, що за допомогою “вус” кущі огірків можуть чіплятись за шпалери і обвиватись навколо них. Тобто, якщо їх обірвати – рослині не буде чим триматись за опору і господарю доведеться робити підв’язку. Це – зайва робота, яку не всі хочуть виконувати.

Важливо пам’ятати, що обривання “вусів” на огірках несе в собі певні ризики. Адже “поранені” ділянки рослини можуть бути атаковані різноманітними грибковими інфекціями. Врешті решт кущ огірків від цього може постраждати ще більше і ви все одно не дорахуєтесь врожаю.

Схожі статті

Як прибрати жир і запах з мікрохвильової печі: 1 спосіб, який працює і ніколи не підводить

У когось мікрохвильова піч на кухні вмикається раз на місяць, у когось навпаки працює кожен день і вимагає чималого догляду. Як прибрати з неї запах та жир?

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.

Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.