Чим раніше, тим більше шансів на перемогу: як врятувати дерева вишні від моніліозу навесні

Щоб отримати хороший урожай вишні у 2025 році, необхідно прямо зараз вирушити на присадибні ділянки та добре оглянути всі дерева на наявність моніліозу.

Весна саме час подбати про майбутній урожай. Вирушайте на присадибні ділянки та добре огляньте всі дерева та особливо вишні на наявність грибкових захворювань, у тому числі моніліозу. Цю грибкову хворобу називають найпідступнішою і якщо вчасно не розпочинати лікування і не вжити заходів, вона може призвести до відчутної втрати майбутнього врожаю і навіть до загибелі дерева. Особливо агресивно моніліоз проявляється на початку сезону, тому не відкладайте і тоді у вас буде більше шансів на перемогу.

Як врятувати вишні від моніліозу навесні

Як розпізнати моніліоз?

Насамперед він діє на квітки, які починають темніти і засихати, але не опадають, а залишаються на гілках. Слідом починають в’янути молоді пагони. Вони втрачають тургор, стають коричневими чи чорними, скручуються та поступово засихають. Далі хвороба поширюється більші гілки. На них з’являються тріщини, з яких виділяється камедь – це густа смола янтарного кольору. Влітку моніліоз переходить на плоди, що спочатку гниють, а потім муміфікуються.

Як врятувати вишні від моніліозу навесні
Як врятувати вишні від моніліозу навесні

Методи боротьби із моніліозом?

Щоб урятувати вашу вишню від моніліального опіку, необхідно діяти комплексно. Насамперед навесні до розпускання нирок зробити санітарну обрізку. Після цього обов’язково проведіть профілактичну обробку дерева фунгіцидами. Добре у боротьбі з моніліозом зарекомендували себе препарати на основі міді – бордоська рідина, мідний купорос та інші.

Після цвітіння проводять ще одну обробку вишні від грибкового захворювання. Для обприскування в цей період можна використовувати системні фунгіциди, які проникають усередину тканин дерева та захищають його зсередини.

Схожі статті

Як прибрати жир і запах з мікрохвильової печі: 1 спосіб, який працює і ніколи не підводить

У когось мікрохвильова піч на кухні вмикається раз на місяць, у когось навпаки працює кожен день і вимагає чималого догляду. Як прибрати з неї запах та жир?

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.

Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.