Він завжди був популярним, адже був також доступний навіть для бідніших шарів населення. Ця процедура коштувала копійки, і обходилася всього у декілька годин вільного часу. Достатньо для того, аби увесь сезон почуватися спокійним за здоров’я власних рослин.
Побілка корисна не тільки тому, що вона захищає кору дерев від подразників. Коли після тривалого холоду починає світити сонце, її поверхня нагрівається, що в результаті може призвести до розривів та травм. Вапно захищає кору від цієї загрози і дозволяє залишити дерево свій естетичний вигляд.
Окрім того, побілка вважається ефективною і у питаннях боротьби зі шкідниками, і у питаннях захисту від грибкових захворювань. З якої сторони не глянь, лише плюси. Але є нюанси. Наприклад, у багатьох людей побілка просто відвалюється. Особливо часто це стається через непогоду.
Рясні дощі, невеликі паводки, вітер, який призводить до механічних пошкоджень, — усе це фактори, які можуть зіпсувати вашу роботу. Але деякі городника знають, як зробити прекрасний розчин, що буде триматися, наче камінь.
Що додати у розчин для побілки дерев

Вам знадобиться дотримуватися стандартної рецептури приготування вапняного розчину, можна додати невелику кількість мідного купоросу, який використовується у якості фунгіцидів, але також внести невелику кількість білої фарби. На відро води це зазвичай 100 мілілітрів, не більше. Шкоди дереву у таких незначних кількостях вона не принесе, але зробить вапняний розчин набагато міцнішим.
Також пам’ятайте, що важливо білити дерево правильно. Багато хто заради своїх естетичних поглядів стовбур фарбує лише наполовину, але необхідно це робити до початку гілок. Інакше ніякого сенсу від нанесеного вапна не буде, і воно не допоможе.
Нагадуємо, що на даний момент часу для побілки стає все менше, адже зробити це необхідно до розпускання бруньок.