Помідори тріскаються на стеблах: городники назвали 2 причини, чому це відбувається і що робити

Кожен городник мріє про те, щоб виростити гарний врожай помідорів, яким можна похвалитись перед сусідами. Однак іноді томати тріскаються на стеблах ще недозрілими. Розповідаємо, чому це відбувається.

При посадці помідорів на домашній грядці майже кожен городник мріє про те, щоб вони вродили. Але іноді трапляється таке, що томати під час дозрівання на стеблах тріскаються. Чому це відбувається і чи можна ситуацію виправити? Читайте подробиці далі.

Деякі сорти томатів по мірі дозрівання розтріскуються та стають непривабливими. Звісно, вживати в їжу і тим паче продавати такі овочі не можна. Тому з них роблять сік або готують соуси. То чому ж плоди томатів можуть розтріскуватись? Тут є декілька причин.

В першу чергу це залежить від зміни вологості. Наприклад, в регіоні довгий час панувала посуха і культура припинила рости. Потім припустили дощі або городники вирішили влаштувати кущам томатів рясний полив. Ось такий різкий перепад і може призвести до розтріскування плодів.

Городники розповіли, чому помідори тріскаються на стеблах
Городники розповіли, чому помідори тріскаються на стеблах

Помідори вбирають в себе одразу велику кількість води та тріщать “по швах”. І хоча ця рослина добре пристосовується до посухи, при надмірному поливі томати можуть вкриватись тріщинами.

Щоб цього не сталось, досвідчені городники радять зменшувати частоту поливів – особливо в посушливу погоду. Також треба дотримуватись певних рекомендацій щодо поливів томатів на грядці під час посухи.

Городники радять робити це 2 рази на тиждень, вливаючи під кожен кущ не більш ніж 5 літрів води.

Друга причина, чому помідори можуть розтріскуватись на стеблах – це неправильне внесення добрив. Якщо поживних речовин буде недостатньо, або навпаки – занадто багато, то плоди томатів можуть розтріскатись до того, як дозріють.

Городники розповіли, чому помідори розтріскуються на стеблах
Городники розповіли, чому помідори розтріскуються на стеблах

Тож, щоб помідори не розтріскувались на стеблах – дотримуйтесь правил їхнього вирощування та догляду. Тоді у вас будуть великі шанси, що овочі дозріють і залишаться ціленькими.

Схожі статті

Занурюю живці тільки в цю спецію і відразу в ґрунт: будь-які гілки дають пишне і міцне коріння

Пророщування живців — це дуже дешевий та простий метод отримання великої кількості рослин з куща, але питання постає в майстерності садівника.

Як прибрати жир і запах з мікрохвильової печі: 1 спосіб, який працює і ніколи не підводить

У когось мікрохвильова піч на кухні вмикається раз на місяць, у когось навпаки працює кожен день і вимагає чималого догляду. Як прибрати з неї запах та жир?

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.