100 г цього + 10 л води: використовую цей мильний розчин для поливу рослин – мій скарб

Іноді більш корисною може бути не звичайна вода для поливу рослин, а з додаванням деяких інгредієнтів, наприклад, мильна - навіщо її використовувати для культур на городі?

Дачники часто використовують мильну воду для поливу городніх культур. Така вода має як позитивні, так і негативні наслідки для рослин та ґрунту, залежно від того, як правильно її використовувати, адже при неправильних кроках ви можете завдати шкоди для рослин і ґрунту.

Деякі городники вважають, що лужна реакція мила здатна погіршити стан рослин, але більшість все ж таки стверджують, що така вода є дуже корисною для поливу. Мильна вода особливо позитивно впливає на ріст смородини та малини, адже вони мають особливу потребу в лужному середовищі.

Городники розповіли, навіщо використовувати мильну воду для поливу рослин
Городники розповіли, навіщо використовувати мильну воду для поливу рослин

Проте, не все так просто, перш ніж поливати культури мильним розчином, потрібно знати, як це робити. Не варто виливати таку воду безпосередньо під корінь рослин, рекомендується спочатку викопати невеликі канавки поряд з кущами і вилити воду туди. Так ви уникнете перенасичення землі лугом.

Мильний розчин корисний для поливу кабачків, огірків, бузку, квітів та газонної трави. Для його приготування вам необхідно взяти 200 г натертого господарського мила та 10 літрів води, все це розчинити, концентрація повинна бути невеликою. Так поливати рослини потрібно раз на два тижні.

Городники розповіли, навіщо використовувати мильну воду для поливу рослин
Городники розповіли, навіщо використовувати мильну воду для поливу рослин

Застосовувати мильний розчин потрібно обережно, щоб ця вода не попала під корінь рослини. Варто зазначити, що для поливу необхідно використовувати лише мильний розчин, а не воду, в якій присутні залишки мийних засобів з ПАР. Такий розчин не завдасть ніякої шкоди більшості рослин. Проте, для плодових дерев рекомендується застосовувати чисту воду, щоб уникнути негативних наслідків для рослин. Отже, якщо ви ще не вдавались до використання мильного розчину, то саме час це зробити.

Схожі статті

3 культури, після яких капуста не росте — уникайте цього, або попрощайтеся з врожаєм

В Україні є регіони, в яких непогано зростає капуста, але навіть якщо усі умови для вирощування підходять, ви можете власноруч їх зіпсувати.

Всього 1 полив – і огірки гіркі: якої помилки ви припускаєтеся на городі рік за роком

Можна виростити неймовірну кількість огірків, але який в цьому сенс, якщо всі вони виходять гіркими, і навіть відмочування не допомагає впоратися із ситуацією.

Як отримати цьогорічний врожай томатів ще до того, як вони з’являться в магазинах: 5 “заповідей”

Отримати ранній врожай томатів – мрія багатьох городників. Однак не кожен з них знає, що для цього потрібно зробити. Розповідаємо про заповіді вирощування раннього врожаю домашніх помідорів.

Ці 4 сорти квітів точно принесуть вам щастя в дім: просто висадіть їх у своєму саду

Квіти не тільки прикрашають сад, а й створюють атмосферу гармонії, затишку та радості. З давніх-давен люди вірили, що певні рослини можуть приносити щастя і захищати оселю від негативу.

Обробіть цим картоплю за 2 години перед посадкою: не буде більше ні шкідників, ні бур’янів

Під час висаджування картоплі можна провести фокус, який дасть вашому городу хороші перспективи в майбутньому, а саме – відсутність шкідників та бурʼянів.

Чи можна відкривати у будинку вікна, якщо на підвіконнях росте розсада: відповідь неоднозначна

Тільки дбайливий підхід та ретельне спостереження дозволять виростити здорову й міцну розсаду, яка потім порадує вас рясним урожаєм. Адже кожна деталь догляду має значення.