Навесні, коли починається підготовка до нового дачного сезону, необхідно приділити увагу не тільки городу та саду, а й теплиці. Як правило, все починається з генерального прибирання, тому що за минулий сезон і зиму в теплиці могли зберегтися хвороботворні мікроорганізми і безліч шкідників, які ховалися від морозів.
Прибирання роблять у кілька етапів:
Етап №1 – видалення бруду, пилу та залишків листя зовні та всередині. Необхідно зробити вологе прибирання покриття. Для миття зазвичай використовують теплу воду з господарським милом, розчин соди або спеціальні готові засоби для збирання теплиць. Щоб не пошкодити плівку, скло або полікарбонат мити поверхню теплиці краще м’якою губкою або ганчіркою. Для більш забруднених ділянок використовують м’які щітки.
Етап №2 – очищення стиків, кутів та місць з’єднань. Зазвичай саме у цих місцях спостерігається найбільше скупчення бруду та суперечка безлічі грибкових захворювань. Добре промийте їх за допомогою щітки. Після дайте висохнути, відкривши навстіж усі двері та кватирки.

Етап №3 – дезінфекція. Після минулого сезону та зими у теплиці необхідно обов’язково провести дезінфекцію сірчаною шашкою. Однак якщо у вашої теплиці металевий каркас, цей метод не підходить, оскільки засіб може викликати корозію металу. У цьому випадку дезінфекцію можна провести за допомогою залізного або мідного купоросу, перекису водню, розчином марганцівки або гашеного вапна. Після обробки теплиці необхідно добре провітрити.
Далі приступають до підготовки ґрунту, посадки розсади або насіння.

Також приділіть увагу до підготовки інвентарю, від якого залежить швидкість і якість робіт, що виконуються в теплиці. Все, що зіпсувалося – викиньте, решту помийте і нагостріть.