Це треба зробити обов’язково: як провести генеральне прибирання у теплиці і нічого не пропустити

Від підготовки теплиці до нового сезону залежить, як мине весь дачний сезон. Починати завжди потрібно з генерального прибирання, і головне нічого не пропустити.

Навесні, коли починається підготовка до нового дачного сезону, необхідно приділити увагу не тільки городу та саду, а й теплиці. Як правило, все починається з генерального прибирання, тому що за минулий сезон і зиму в теплиці могли зберегтися хвороботворні мікроорганізми і безліч шкідників, які ховалися від морозів.

Прибирання роблять у кілька етапів:

Етап №1 – видалення бруду, пилу та залишків листя зовні та всередині. Необхідно зробити вологе прибирання покриття. Для миття зазвичай використовують теплу воду з господарським милом, розчин соди або спеціальні готові засоби для збирання теплиць. Щоб не пошкодити плівку, скло або полікарбонат мити поверхню теплиці краще  м’якою губкою або ганчіркою. Для більш забруднених ділянок використовують м’які щітки.

Етап №2 – очищення стиків, кутів та місць з’єднань. Зазвичай саме у цих місцях спостерігається найбільше скупчення бруду та суперечка безлічі грибкових захворювань. Добре промийте їх за допомогою щітки. Після дайте висохнути, відкривши навстіж усі двері та кватирки.

Городники пояснили, що слід розсипати в теплицях з грудня на січень
Городники пояснили, що слід розсипати в теплицях з грудня на січень

Етап №3 – дезінфекція. Після минулого сезону та зими у теплиці необхідно обов’язково провести дезінфекцію сірчаною шашкою. Однак якщо у вашої теплиці металевий каркас, цей метод не підходить, оскільки засіб може викликати корозію металу. У цьому випадку дезінфекцію можна провести за допомогою залізного або мідного купоросу, перекису водню, розчином марганцівки або гашеного вапна. Після обробки теплиці необхідно добре провітрити.

Далі приступають до підготовки ґрунту, посадки розсади або насіння.

Чим обприскати розсаду, щоб вона швидко росла
Чим обприскати розсаду, щоб вона швидко росла

Також приділіть увагу до підготовки інвентарю, від якого залежить швидкість і якість робіт, що виконуються в теплиці. Все, що зіпсувалося – викиньте, решту помийте і нагостріть.

Схожі статті

З року в рік саджаю тільки ці: 5 сортів цибулі, які бʼють всі рекорди по врожаю – чемпіони 2025

Сорт будь-якої культури відіграє важливе значення, та саме стосується і цибулі - як обрати правильний, щоб врожай збирати відрами завжди? Городники з досвідом розсекретили пʼять найкращих.

6 очевидних причин: чому полуниця щороку стає дрібнішою і не плодоносить – ось, в чому секрет

З часом полуниця починає давати дрібні плоди, і при цьому врожайність стає в рази меншою - чому так стається і як це виправити? Садівники розповіли, що до чого.

Секретна “підживка” і квіточки підуть вгору: чим полити тюльпани навесні 2025

Тюльпани можуть цвісти довго і красиво, якщо провести з ними одну просту процедуру, а саме підживити їх цікавим розчином - як його приготувати і коли удобрювати квіточки?

1 інгредієнт і рекордному врожаю огірків бути! Чим полити цей овоч, щоб плоди збирати відрами

Щороку огірки є майже на кожній ділянці, хто має власний город, тож при їх вирощуванні дачники завжди вдаються до різних методів покращення врожайності - що треба зробити?

Жменя піску в крону, і вишня завалить ягодами: на урожай 2025 не вистачить відер

Неодноразово може статися так, що вишня нормально не плодоносить, залишаючи вас без хороших врожаїв, і справа може бути в бджолах. Чому так відбувається?

3 культури, після яких капуста не росте — уникайте цього, або попрощайтеся з врожаєм

В Україні є регіони, в яких непогано зростає капуста, але навіть якщо усі умови для вирощування підходять, ви можете власноруч їх зіпсувати.