Сусід не той і буряк не росте: правильно компонуємо грядку – 5 головних правил для овоча

Буряк також вимагає до себе багато уваги, і якщо ви хочете отримати красиві плоди, то зверніть увагу на ці 5 правил, які допоможуть вам у вирощуванні даної культури.

Буряк — культура, яка добре зберігається впродовж року, прекрасно смакує в різних стравах, має у своєму складі величезну кількість мінералів та вітамінів, а також клітковину, може допомогти нам під час схуднення, переходу на правильне харчування і при дієтах, прописаних лікарем.

Особливе задоволення — вирощування буряка. Адже він завжди добре віддячує за найменший догляд. У нашому матеріалі розповідаємо про 5 основних правил вирощування даної культури, які приведуть вас до розкішного врожаю.

Городники пояснили, який сорт німецького буряку неймовірно родить в Україні
Агроном назвав 5 головних правил по вирощуванню буряка

Правильні сусіди

Буряк не можна саджати біля картоплі та шпинату. Справа в тому, що ці культури будуть конкурувати з ним за поживні речовини у землі. Обирайте ті культури, з якими буряк дружить. Наприклад, морква, часник, цибуля, тощо.

Грядка

Грядка для буряка має бути добре освітленою. Якщо буряк буде знаходитися в тіні, в землі неодмінно заведеться грибок, який буде заражати культуру, і відповідно про ніякий багатий врожай навіть мови йти не може. Для того, щоб овочі виросли великими, необхідно їх ретельно поливати, але місце має бути сонячним.

Проріджування

Проріджувати кущі буряка необхідно двічі на сезон, інакше матимете дрібний та некрасивий врожай, яким точно не будете задоволені. Хочете великі плоди — проріджуйте.

Правильні добрива

Надлишок азоту завжди призводить до великої кількості листя та зменшення плодів. Увесь ресурс рослини переходить з коренеплоду у зелену масу. Тому рекомендується використання калійних добрив, суперфосфату та компосту.

Кислотність

Дуже важливо обрати місце на городі, де кислотність землі буде відповідати показникам нейтрального середовища. Допускається слабкокисле, але без значних відхилень від норми. Якщо ґрунт все ж таки кислий, його необхідно нейтралізувати вапном у період плодоношення буряка.

Схожі статті

Як швидко відклеїти жуйку від одягу або взуття: натуральний та ефективний спосіб, що спрацює

Ці прості поради дозволять зберегти ваші речі у відмінному стані після того, як на них приклеїлася жувальна гумка. Методи дуже прості, зрозумілі, а головне — ефективні. Спробуйте і ви!

Ці рослини додають саду фактурності та певної текстури: квіти, які слід посадити в 2025 році

Додайте фактурності, гармонії та довговічності вашому саду, створюючи неповторний ландшафт із цими рослинами. Вони подарують саду стиль і чарівність на довгі роки.

Фантастичний спосіб підживлення: груші налилися соком за 2 тижні, а врожаю ціла гора

Щоб груші вродили великими та соковитими, можна спробувати простий спосіб підживлення, який завжди спрацьовує стовідсотково. Розповідаємо в матеріалі, як це зробити.

Мурахи не наблизяться до півоній: просто поєднайте борошно із цим аптечним засобом

Мурахи завжди знаходяться біля півоній, адже їх аромат привертає до себе. Інколи здається, що прибрати їх з куща просто неможливо. Але є метод!

Як отримати врожай гороху в 3 рази більше, не стараючись: прийом, яким користувалися бабусі

Спробуйте цей простий трюк і обов'язково зберете неймовірну кількість врожаю гороху. Розповідаємо про метод підвищення якості плодоношення даної культури.

“Реанімуємо” позеленілий в теплиці ґрунт – 3 простих способи повернути землі родючість

Теплиця — прекрасний варіант для будь-кого, хто хоче вирощувати смачні овочі та фрукти, зокрема екзотичні майже круглий рік. Але є і побічні ефекти.