Чому не варто поспішати з посадкою моркви? Помилка, якої припускаються 8 з 10 городників

Весна – час для проведення активних городніх робіт. Дачники активно сіють та висаджують розсаду овочів і в тому числі – моркви. Проте експерти радять в цій справі не поспішати.

Великий врожай соковитої моркви – мрія ледве не кожного дачника. Щоб досягнути її – необхідно правильно підготувати ділянку для посадки і… не поспішати із висадкою морквяного насіння на грядки. Розповідаємо, чому.

Одна із особливостей насіння моркви у тому, що воно дуже примхливе. Якщо умови для проростання будуть несприятливі – воно або повільно буде сходити, або взагалі застрягне десь в товщі ґрунту і молодою зеленню городників радувати не буде.

Щоб морквочка після посіву добре та швидко зійшла – дочекайтеся, поки ґрунт на ділянці прогріється до стабільних +10…+12 градусів. Адже схожість цієї овочевої культури максимально знижується, якщо посіяти її в холодну землю.

Чому городники радять не поспішати із посівом моркви
Чому городники радять не поспішати із посівом моркви

В непрогрітому ґрунті морквяне насіннячко буде розвиватись погано, а його сходи сильно уповільняться і, найголовніше – будуть нерівномірними. Тож, при такому посіві у господаря дуже великі шанси отримати грядочку із “лисинами”.

Тому найкращий варіант – посіяти моркву на грядки на 10-15 днів пізніше. Вона і розвиватиметься швидше, і сходи дасть більш дружні. Та й в порівнянні із тою, що проростала в холодній землі – виросте міцнішою. Тож, не поспішайте сіяти моркву рано – дочекайтесь тепла.

В очікуванні ідеальної можливості для посіву можете обрати місце для посадки моркви. Бажано, щоб воно було безвітряним, сонячним та добре захищеним від протягів. Прослідкуйте, щоб місцевість не підтоплювалась ґрунтовими водами, а грунт на ній був родючим, пухким та легким.

Городники розповіли, чому із посівом моркви краще не поспішати
Городники розповіли, чому із посівом моркви краще не поспішати

Перед початком посіву перекопайте землю на ділянці на глибину приблизно 20 см. Приберіть з ділянки усі коріння та бур’яни. Покращити структуру глинистої землі можна за допомогою торфу, піску, компосту або перегною.

Схожі статті

Як швидко відклеїти жуйку від одягу або взуття: натуральний та ефективний спосіб, що спрацює

Ці прості поради дозволять зберегти ваші речі у відмінному стані після того, як на них приклеїлася жувальна гумка. Методи дуже прості, зрозумілі, а головне — ефективні. Спробуйте і ви!

Ці рослини додають саду фактурності та певної текстури: квіти, які слід посадити в 2025 році

Додайте фактурності, гармонії та довговічності вашому саду, створюючи неповторний ландшафт із цими рослинами. Вони подарують саду стиль і чарівність на довгі роки.

Фантастичний спосіб підживлення: груші налилися соком за 2 тижні, а врожаю ціла гора

Щоб груші вродили великими та соковитими, можна спробувати простий спосіб підживлення, який завжди спрацьовує стовідсотково. Розповідаємо в матеріалі, як це зробити.

Мурахи не наблизяться до півоній: просто поєднайте борошно із цим аптечним засобом

Мурахи завжди знаходяться біля півоній, адже їх аромат привертає до себе. Інколи здається, що прибрати їх з куща просто неможливо. Але є метод!

Як отримати врожай гороху в 3 рази більше, не стараючись: прийом, яким користувалися бабусі

Спробуйте цей простий трюк і обов'язково зберете неймовірну кількість врожаю гороху. Розповідаємо про метод підвищення якості плодоношення даної культури.

“Реанімуємо” позеленілий в теплиці ґрунт – 3 простих способи повернути землі родючість

Теплиця — прекрасний варіант для будь-кого, хто хоче вирощувати смачні овочі та фрукти, зокрема екзотичні майже круглий рік. Але є і побічні ефекти.