1 кг на 3 літри води: що обов’язково додають в побілку для дерев, щоб її не змило дощем

Вже давно ні в кого не виникає питання – навіщо білити дерева навесні, тепер садівники вирішують, який склад вважається найкращим і не змивається навіть за злив.

Навіть садівник-початківець вже знає, що побілка дерев – це не “декоративне” оформлення саду і проводиться вона не для краси, а є обов’язковою процедурою догляду за садом. Насамперед за допомогою побілки садівник захищає плодові (і не тільки) дерева від тріщин, опіків, захворювань та шкідників. Отже, дані роботи рекомендують проводити двічі на рік – восени перед заморозками та навесні, коли з’являється перше сонце до розпускання бруньок та появи листя.

Перед побілкою необхідно провести попередню підготовку. Потрібно з допомогою дерев’яного скребка очистити дерева від старої мертвої кори. Експерти рекомендують робити це у вологий похмурий день і на застелене покривало. Усі фрагменти, що обсипалися, необхідно утилізувати (спалити), адже там можуть ще перебувати хвороботворні мікроорганізми та шкідники.

Що додають в побілку для дерев, щоб її не змило дощем
Що додають в побілку для дерев, щоб її не змило дощем

А тепер головне питання – чим білити?

У складі садової побілки обов’язково мають бути три інгредієнти – це білий пігмент, який захищає кору дерева від сонця. Клейова основа, яка закріплює побілку на вертикальній поверхні і не дає їй скочуватися вниз, а також не схильна до вимивання водою. Фунгіцидний препарат, що знищує інфекцію у тріщинах кори. Найпростіший і найпоширеніший спосіб – вапняний або крейдяний розчин, яким садівники користуються дуже давно.

Вам знадобиться:

  • Гаряча вода – 3 літри
  • Гашене вапно – 1 кг
  • Біла водоемульсійна фарба – 1 л

Спочатку розчиніть вапно у воді, а потім додайте водоемульсійну фарбу. Добре перемішайте і дайте настоятися щонайменше 30 хвилин і потім тільки братися до роботи.

Якщо ви скористаєтеся цим супер-складом, то одного білка на рік буде достатньо. Вона захищає дерево від шкідників, дає йому дихати і розвиватися, а також не змивається навіть під зливами.

Схожі статті

Птахи — більше не проблема! Садівники пояснили, як прогнати пернатих “гостей” від вишень

Птахи — це дуже красиві створіння. Але для саду вони можуть стати серйозною проблемою. Особливо якщо у вас є вишні та черешні, якими пернаті ласують із задоволенням. Як запобігти цій проблемі?

Метод на мільйон – без перебільшень: як виявити кліщів на ділянці і як їх позбутись за 5 хвилин

Кліщі часто можуть бути гостями на ділянці, але виявити їх і прибрати не так легко - що треба знати про цих шкідників, щоб з врожаєм було все добре?

Вертикальні грядки: як збирати десятки кілограмів врожаю з обмеженого простору?

Хочете отримувати багато врожаю, але у вас для цього занадто мало городу? Це не проблема! Все, що потрібно в такій ситуації, — вертикальні грядки. Розповідаємо, як їх зробити на власній ділянці.

Троянди прямо як з квіткового: 1 секретна підживка і квіти зацвітуть на весь сад

Щоб троянди потішили своїх господарів цвітом, потрібно знати, як і коли підгодувати цю рослину - що зробити з цими квітами навесні 2025? Подробиці.

ТОП-12 рослин, які готові до висадки: посадіть їх до Великодня 2025 і збирайте МЕГА врожай

Напередодні Великодня потрібно зробити багато справ на городі, а саме висадити деякі культури, адже вважається, що тоді ці рослини порадують щедрим врожаєм.

Помідори не тріскатимуться: як виростити великі та солодкі томати – всього 3 правила

Навіть огородник-початківець зможе виростити великі і солодкі томати, якщо буде дотримуватися цих 3 основних правил. Жодного потрісканого плоду!