Інколи рослини навіть і не думають нам віддячувати за ті інвестиції, які ми робимо для їхнього розвитку. Складається враження, що їм абсолютно все одно на добрива різні підкормки, лайфхаки, тощо.
І така ситуація може зберігатися доволі довго. Інколи ж буває так, що ми забули про рослину, поставили на ній хрест, як раптом вона оживає та починає буйно розростатися. І ми розуміємо, що причина з великою імовірністю була в нас. Що ви робите неправильно, і як це призводить до поганого самопочуття фруктів та овочів?
Агроном розповів, чому добрива не насичують рослини

Внесення добрив — це прекрасно, але інколи це абсолютно не той фактор, на який необхідно звернути свою увагу. Часто проблема може бути в кислотності грунту, яка не підходить для рослини. Деякі культури віддають перевагу кислому середовищу, деякі нейтральному, а деякі взагалі зростають у лужному.
Щоб зрозуміти, що відбувається, необхідно придбати лакмусовий папір та провести тест, за допомогою якого ви матимете можливість зрозуміти, які властивості у вашого грунту. Якщо є відхилення від норми, на допомогу приходять харчова сода або оцет.

Зверніть увагу на те, що органічні добрива також підходять не всім. Замість бажаного ефекту ви можете отримати підвищену захворюваність, а також пошкодження кореневої системи. Щоб запобігти цьому, перш за все необхідно купляти добрива високої якості, або самостійно їх виготовляти.
І не менш важливий фактор, своєчасність внесення підживки. Так, навесні рослини здебільшого мають потребу у таких елементах, як магній, фосфор, тощо.
Тоді азот часто краще вносите восени, коли рослина готується засинати і набиратися сил до наступного сезону. Кожна культура потребує індивідуального підходу, і без цього не обійтися.