Ось чому ваші рослини “голодують”, навіть якщо ви вносите добрива: про це мовчать продавці

Як так стається, що ми нібито вносимо добрива для наших рослин, але вони виглядають так, ніби за ними взагалі не доглядають? В чому може бути справа?

Інколи рослини навіть і не думають нам віддячувати за ті інвестиції, які ми робимо для їхнього розвитку. Складається враження, що їм абсолютно все одно на добрива різні підкормки, лайфхаки, тощо.

І така ситуація може зберігатися доволі довго. Інколи ж буває так, що ми забули про рослину, поставили на ній хрест, як раптом вона оживає та починає буйно розростатися. І ми розуміємо, що причина з великою імовірністю була в нас. Що ви робите неправильно, і як це призводить до поганого самопочуття фруктів та овочів?

Агроном розповів, чому добрива не насичують рослини

Агрономи назвали найкраще добриво для болгарського перцю
Агроном розповів, чому добрива не насичують рослини

Внесення добрив — це прекрасно, але інколи це абсолютно не той фактор, на який необхідно звернути свою увагу. Часто проблема може бути в кислотності грунту, яка не підходить для рослини. Деякі культури віддають перевагу кислому середовищу, деякі нейтральному, а деякі взагалі зростають у лужному.

Щоб зрозуміти, що відбувається, необхідно придбати лакмусовий папір та провести тест, за допомогою якого ви матимете можливість зрозуміти, які властивості у вашого грунту. Якщо є відхилення від норми, на допомогу приходять харчова сода або оцет.

Городники розповіли, яке добриво буде ідеальним для солодкого болгарського перцю
Агроном розповів, чому добрива не насичують рослини

Зверніть увагу на те, що органічні добрива також підходять не всім. Замість бажаного ефекту ви можете отримати підвищену захворюваність, а також пошкодження кореневої системи. Щоб запобігти цьому, перш за все необхідно купляти добрива високої якості, або самостійно їх виготовляти.

І не менш важливий фактор, своєчасність внесення підживки. Так, навесні рослини здебільшого мають потребу у таких елементах, як магній, фосфор, тощо.

Тоді азот часто краще вносите восени, коли рослина готується засинати і набиратися сил до наступного сезону. Кожна культура потребує індивідуального підходу, і без цього не обійтися.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.