“Реанімуємо” позеленілий в теплиці ґрунт – 3 простих способи повернути землі родючість

Теплиця — прекрасний варіант для будь-кого, хто хоче вирощувати смачні овочі та фрукти, зокрема екзотичні майже круглий рік. Але є і побічні ефекти.

Зовсім не дивно, що деякі переваги стають недоліками, і навпаки. Теплиця зберігає тепло, в результаті чого на стінках конструкції накопичується волога, і відповідно підвищується вологість повітря. Значний недолік у всій цій системі — це прекрасне середовище для розмноження грибкових захворювань та плісняви. Зокрема ще тому, що у таких конструкціях непередбачена вентиляція.

Як позбавитися від зеленого ґрунту в теплиці

Що можна вже посіяти у неопалюваній теплиці у березні
Як позбавитися від зеленого ґрунту в теплиці

Тому ми можемо збирати урожай і при цьому помітити, що земля починає покриватися зеленню, яку ми бачити точно б не хотіли.

Що можна зробити з нею, аби вона не так часто заходила в гості. По-перше, це механічне прибирання. Найпростіший і найшвидший спосіб позбавитися від цього явища, просто прибрати його за допомогою лопатки. Якщо це не цілість, то цього може бути достатньо.

Другий спосіб розрахований на плісняву у тому числі. Мова йде про використання розчину мідного купоросу, який береться у невеликій концентрації. Він давно довів свою ефективність для роботи в саду, і наноситься навіть на кущі троянд, які часто хворіють на грибкові захворювання. Він доволі універсальний, тому так полюбився всім городникам.

І звичайно — це встановлення вентиляції. Можна зробити її простою, без будь-яких інвестицій, а можна все ж таки трошки вкластися і організувати постійний рух повітря, який забезпечить вам здоров’я рослин та ідеальну поверхню ґрунту.

Не забувайте про те, що рослини в теплиці хоча і почуваються добре, але потребують набагато більше уваги, так як легко заражаються і мають слабший імунітет на відміну від тих культур, що розвиваються на відкритому повітрі і постійно контактують з різними тригерами. Зокрема, якщо ви обробляєте препаратами рослини, то також важливо обробити і землю, адже саме так ви доб’єтеся максимальної ефективності.

Схожі статті

Всі думали, що він унікальний: реальні відгуки городників про найпопулярніший сорт томату

Цей сорт томатів став справжньою сенсацією і кілька років посідав перше місце за популярністю, проте незабаром почали з'являтися негативні відгуки. Які претензії пред'являли городники?

Готуйте відра та банки: ці 3 простих прийоми збільшать урожай малини в рази – ягоди, як на підбір

Є хитрощі, які дозволяють суттєво збільшити врожайність кущів малини, які вже зростають на ділянці. Потрібно лише докласти небагато зусиль. Результат того вартий!

Приготуйтеся до посадки кавунів і динь: ось у які терміни краще почати займатися розсадою

Незабаром температура стабілізується і ґрунт прогріється, а поки що потрібно потурбуватись про розсаду кавунів та дині - коли висівати насіння? Городники розсекретили найкращий час.

Вишня, груша та яблуня: на що варто звернути увагу при виборі саджанців – тоді не буде проблем

Як не потрапити на вудочку недобросовісних продавців та вибрати найідеальніший саджанець? На що звернути увагу при покупці яблуні, вишні, груші та сливи?

5 овочів, які я більше не саджу – тільки місце займають, і сили й час віднімають

Якщо ви любите експериментувати і плануєте посадити на городі щось новеньке – то ця стаття створена саме для вас. В ній редакція "Сенсації" зібрала 5 овочів, які на ділянці ліпше не саджати.

Зберете 1 тонну томатів з сотки, якщо оберете правильний сорт: станьте помідорним “магнатом”

Від сорту томатів залежить наскільки щедрим і смачним буде врожай цієї культури - що радять висаджувати досвідчені городники, адже вже давно перевірили його на практиці?