Хто винен і що робити? Головні помилки при посадці цибулі – пішла у стрілку і перестала рости

Чому у цибулі виникають стрілки, через які плоди не можуть вирости міцними та великими? Є кілька основних причин. зупинимося на кожній докладніше.

Сьогодні цибулю вирощують на кожній дачі. Городники люблять її за невибагливість та величезну кількість корисних вітамінів та мікроелементів. Однак навіть у найвимогливішої рослини можуть виникати при вирощуванні деякі проблеми й одна з найпоширеніших – стрілкування. Йдеться про те, що квітконоси з суцвіттями забирають усі сили в рослини і тому плоди що неспроможні вирости міцними та великими. Мало того, така цибуля дуже погано зберігатиметься.

Як зберігати цибулю-сіянку до висадки
Як зберігати цибулю-сіянку до висадки

Є кілька причин стрілкування цибулі – це неправильне зберігання посадкового матеріалу, недотримання термінів посадки, а також помилки, допущені при посадці.

Є два способи зберігання цибулі-сіянки – холодний і теплий. Відмінність у різних температурних режимах та вологості. При неправильному зберіганні, при посадці цибуля починає швидко зростати і шанс на виникнення стрілки збільшується в рази.

Ще одна причина стрілкування – неправильний розмір посадкового матеріалу. Експерти рекомендують використовувати цибулинки від 14 до 21 мм в обсязі. Такий матеріал швидко рушає на зріст, з нього 99% виростають великі цибулини, і він практично не дає стрілок.

Найкращий сорт ріпчастої цибулі на зелень
Найкращий сорт ріпчастої цибулі на зелень

Помилки під час посадки – теж є однією з основних причин стрілкування. Цибуля, яка була посаджена занадто рано в холодний ґрунт, швидше за все піде в стрілку. Оптимальною температурою посадки матеріалу вважають 11-13 градусів тепла. Це приблизно – кінець квітня та травень (залежно від розташування регіону).

Що робити, якщо цибуля все-таки пішла у стрілку?

Якщо таких рослин небагато, то після виявлення стрілок їх можна вирвати використовувати на зелень. Якщо ж стрілок багато, то стрілки потрібно виламати, причому чим раніше, тим краще. Досвідчені городники рекомендують робити це за сухої сонячної погоди в середині дня, коли зійде ранкова роса для того, щоб місця зрізів встигли підсохнути.

Схожі статті

Листя величезне та мʼясисте: першим ділом поливаю хости цим – з чого почати сезон 2025

Хоста — прекрасне доповнення до будь-якого ландшафту, особливо, якщо вона повністю здорова, доросла та має у своєму розпорядженні всі необхідні ресурси.

Таємний ворог: спочатку радував око, а потім перетворився на справжнє лихо для саду

Інколи бажаний гість в нашому саду може перетворитися на справжню дилему, так як починає йти проти планів свого господаря. Розповідаємо про таку рослину.

Чим посипати грядку при посадці томатів та перців? 1 порада моєї бабусі, яка працює завжди

Щоб отримати розкішні врожаї помідорів та перців, можна спробувати 1 секрет, яким користувалися наші бабусі та дідусі. Чим саме посипати грядку?

1 день вирішить абсолютно усе: коли у травні 2025 не можна садити огірки – не вродить

Після травневих свят городники продовжують активно працювати на ділянці. Сіяти огірки в останній місяць весни можна не кожного дня. "Сенсація" розповість, які дати несприятливі для цього.

Сорти винограду, які достигають навіть у Київській області: найбажаніша покупка дачників 2025

Чимало сортів винограду дають на півночі України дуже слабенький врожай. А навіть якщо ягід виростає достатньо, то вони можуть мати недобрий смак. То які сорти варто висаджувати, щоб все було чудово?

Сушити не треба: 2 методи правильно зберігати зелень, щоб вдома завжди був її запас

Щоб мати можливість приготувати свіжу розкішну страву, під рукою завжди мають бути гілочки зелені. Як організувати правильне зберігання? Розповідаємо в нашому матеріалі.