Чому ваше насіння ніколи не зійде? Бо ви робите це, навіть не підозрюючи, як це шкодить

Замочування насіння - чи дійсно це необхідна процедура чи це все вигадки? Як можна і не можна робити, і для яких рослин це підходить - городники розклали все по поличках.

При посадці насіння завжди виникає багато питань, як це робити, чи потрібно його замочувати і що зробити, щоб воно швидше проросло. Однак, очолює ТОП таких питань саме замочування насіння. Деякі дачники вважають, що замочування сприяє кращій схожості та швидшому росту рослин. Однак не для всього насіння підходить замочування і воно навіть може бути шкідливим.

До таких культур належать капустові. Тонка оболонка цих рослин розмʼякшується під час замочування, тому збільшується ризик її пошкодження. Також капустові культури не люблять пересихання, тому надмірна вологість може порушити природний режим вологості.

Городники розповіли, як не можна замочувати насіння
Городники розповіли, як не можна замочувати насіння

Не варто замочувати насіння моркви і пастернаку, вони схильні до гниття при надмірному зволоженні. Те саме стосується цибулі й часнику. Немає необхідності замочувати насіння гарбузів, кабачків, огірків.

Якщо ж насіння було оброблене виробником, тобто знезаражене, кольорове, інкрустоване, то замочувати його не варто, адже таке насіння вже готове до висіву. Однак, є випадки, коли замочування може бути дуже корисним. Застосування насіння допомагає перевірити його на схожість. Щоб запобігти різним захворюванням, рекомендується замочувати насіння в спеціальних знезаражування з розчинах.

Городники розповіли, як не можна замочувати насіння
Городники розповіли, як не можна замочувати насіння

Найпростішим і доступним методом замочування є використання води. Для цього найкраще підійде відстояна або тала вода, адже водопровідна містить багато солей і хімікатів. Такий метод буде корисним для селери, моркви, кропу, цибулі, кавуна, огірків, кабачків, бобових, гарбуза, буряка, помідорів і перцю.

Тривалість замочування насіння теж залежить від конкретної культури. Насіння червоного буряка замовчується на добу, огірків – вдвічі менше за буряк, квасоля на 10 годин, помідори до 34 годин, а перець від доби і більше.

Схожі статті

Навесні копаємо з розумом: 2 секрети підготовки грядок від дачників з великим досвідом

Ці два секрети значно спростять весняні роботи. Самі грядки вдасться обробити так, щоб 100% отримати якісний і багатий урожай. Порадами поділилися досвідчені дачники.

Метод запилення городу за допомогою мотузки між рядами. Робимо ривки, виходить вібрація

Методи, як-от цей, нагадують, що навіть невеликі зусилля можуть мати значний вплив на результати. Здавалося б, що проста мотузка, а як за допомогою неї можна запилити чи не весь город.

Без бджіл і стимуляторів: помідори плодоносять навіть коли температура вище 40

Ці методи допоможуть садівникам виростити томати навіть за аномальної температури погоди. До того ж, провести ручне запилення, вберегти вологу й загалом, весь врожай.

Ніколи не садіть полуницю поряд з цими культурами: втратите не тільки врожай, але й кущі

Поруч із полуницею можна садити багато різних культур, які мають на неї позитивний вплив, але є рослини сусідство з якими небажано. Можна не лише втратити врожай, а й кущі.

Забутий метод колгоспників дає 500 кг картоплі із сотки: і нічого більше придумувати не треба

Просто візьміть й повторіть цей метод вирощування картоплі, яким займалися ще наші бабусі та дідусі. Можна спробувати вирощувати бульбу таким чином, і побачити, що з цього вийде.

Хіт продажів: ці сорти томатів просто лежать на ґрунті и все одно дають високий ранній урожай

Серед городників ці сорти томатів мають особливу популярність. Їх розкуповують найпершими. Чому ці помідори викликають такий ажіотаж не тільки у початківців, а й досвідчених дачників?