Як відлякати морквяну муху та її личинки навесні: від цього запаху вона тікає за 100 кілометрів

Тільки уважне спостереження за станом посадок та оперативне реагування на появу цих комах-шкідників допоможуть зберегти врожай моркви. Як виявити та що робити?

Разом із приємними турботами з вирощування овочів та ягід на дачі, городників щороку чекає битва зі шкідниками. Буде набагато простішим, якщо до боротьби підготуватися заздалегідь.  У цьому матеріалі мова піде про найнебезпечнішу городню комаху – морквяну муху, а особливо її личинки, які вражають не тільки коренеплоди, а й інші парасолькові культури – пастернак, селера, петрушку тощо. Вони прогризають наскрізь ходи в плодах і роблять їх непридатними в їжу.

Городники назвали один трюк для лінивого врожаю моркви
Городники назвали один трюк для лінивого врожаю моркви

Зазначимо, що самий пік нападу мухи відбувається напровесні (наприкінці квітня – на початку травня), після того, як температура повітря прогріється до 18 градусів. Саме в цей період самки відкладають яйця біля основи молодих сходів моркви. Вдруге епідемія настає влітку, коли вилітає наступне покоління шкідників. Це приблизно у липні-серпні.

Якщо ви звернули увагу, що листя моркви набуло фіолетово-червоного відтінку, пожовтіло і засохло, то це означає, що личинки мухи вже приступили до своїх шкідливих справ. Коренеплоди стрімко втрачають смак і соковитість, морква починає дерев’яніти, на ній з’являються тріщини та почорніння.

Як відлякати морквяну муху?

Городники пояснили, які ранні гібриди моркви слід посадити весною-2025
Городники пояснили, які ранні гібриди моркви слід посадити весною-2025

Є кілька способів боротьби з морквяною мухою. Один із найефективніших – відлякати запахами, які вона не переносить. Отже, навесні, коли висаджуватимете моркву, посадіть між рядами або поруч цибулю, часник, календули, а також чорнобривці та хризантеми. Запахи цих культур дезорієнтують муху та її личинки, заважаючи їм виявити моркву. Також використовуються настої та відвари на основі перерахованих вище рослин.

Схожі статті

Засихає абрикос: про що говорять листя та кора на дереві – важливо визначити реальну причину

Як показала практика, не всі садівники добре знайомі з примхами та вимогами плодових дерев і найчастіше виявляються безпорадними перед проблемами.

Навесні копаємо з розумом: 2 секрети підготовки грядок від дачників з великим досвідом

Ці два секрети значно спростять весняні роботи. Самі грядки вдасться обробити так, щоб 100% отримати якісний і багатий урожай. Порадами поділилися досвідчені дачники.

Метод запилення городу за допомогою мотузки між рядами. Робимо ривки, виходить вібрація

Методи, як-от цей, нагадують, що навіть невеликі зусилля можуть мати значний вплив на результати. Здавалося б, що проста мотузка, а як за допомогою неї можна запилити чи не весь город.

Без бджіл і стимуляторів: помідори плодоносять навіть коли температура вище 40

Ці методи допоможуть садівникам виростити томати навіть за аномальної температури погоди. До того ж, провести ручне запилення, вберегти вологу й загалом, весь врожай.

Ніколи не садіть полуницю поряд з цими культурами: втратите не тільки врожай, але й кущі

Поруч із полуницею можна садити багато різних культур, які мають на неї позитивний вплив, але є рослини сусідство з якими небажано. Можна не лише втратити врожай, а й кущі.

Забутий метод колгоспників дає 500 кг картоплі із сотки: і нічого більше придумувати не треба

Просто візьміть й повторіть цей метод вирощування картоплі, яким займалися ще наші бабусі та дідусі. Можна спробувати вирощувати бульбу таким чином, і побачити, що з цього вийде.