Кроти втечуть і більше не повернуться: як відлякати “неприємних” сусідів – екологічний метод

Навіть найбільший шанувальник природи не отримає задоволення від присутності цих проблемних "сусідів", які здатні геть-чисто зіпсувати газон та вплинути на значне скорочення врожаю.

Якщо на вашій присадибній ділянці завелися кроти, то чекайте на неприємності. Через деякий час під газоном і в городі з’являтимуться підземні ходи, які порушуватимуть верхній шар ґрунту, оголюючи коріння садових та городніх культур, що може значно вплинути на їх зростання та дозрівання і в кінцевому результаті позначитися на врожаї. Мало того, ваш улюблений газон, в який було вкладено багато сил і засобів, перетворитися на справжнє колгоспне поле і тоді доведеться застосувати рішучі дії.

Городники пояснили, яка квітка прожене з дачі всіх кротів
Городники пояснили, яка квітка прожене з дачі всіх кротів

Сьогодні для боротьби з кротами використовують багато способів. Це можуть бути пастки і капкани, механічні бар’єри, отрута та їдкі рідини, але якщо не сприйміть цих жорстких методів, то можна вдатися до більш гуманних і вибрати екологічний спосіб боротьби з проблемним сусідом і почати можна з народних. Їх поділяють на дві групи – “шумелки” та “вонялки”.

Одним із найгуманніших способів відлякування кротів, якими користуються більшість дачників, є споруди, які видають неприємні звуки, що сильно дратують кротів. Це пластикові пляшки, бляшанки та інші “шумні” предмети. Їх закріплюють на металевих штирях, які встановлюють біля нори крота.

Завдання відлякувача – створити шум не лише на поверхні, а й під землею. Досвідчені городники застосовують як утримувач звичайну трубу, яку вкопують у кротовий хід. Чим гучнішим буде звук, тим краще.

Садівники розповіли, як ефективно захистити город від кротів
Садівники розповіли, як ефективно захистити город від кротів

Другий не менш дієвий спосіб – відлякування кротів за допомогою неприємних запахів. Це може бути ганчірка просочена якоюсь смердючою рідиною, яку закладають у ходи шкідника. Чим можна просочити ганчірку? Є кілька варіантів – це гас або хлорка, а також нашатирний спирт, скипидар та дьоготь. На цей рахунок серед городників постійно точаться великі суперечки, якщо одні наполягають на одному “вірному” варіанті, то інші голосують за іншії.

Є ще один погляд. Так, багато дачників не читають кротів ворогами, а навпаки ставляться до них як до помічників. Відомо, що кроти полюють багатьох городніх шкідників – капустянки, слимаків, равликів, гусениць і личинок різних жуків, а також аерують ґрунт.

Схожі статті

Як швидко відклеїти жуйку від одягу або взуття: натуральний та ефективний спосіб, що спрацює

Ці прості поради дозволять зберегти ваші речі у відмінному стані після того, як на них приклеїлася жувальна гумка. Методи дуже прості, зрозумілі, а головне — ефективні. Спробуйте і ви!

Ці рослини додають саду фактурності та певної текстури: квіти, які слід посадити в 2025 році

Додайте фактурності, гармонії та довговічності вашому саду, створюючи неповторний ландшафт із цими рослинами. Вони подарують саду стиль і чарівність на довгі роки.

Фантастичний спосіб підживлення: груші налилися соком за 2 тижні, а врожаю ціла гора

Щоб груші вродили великими та соковитими, можна спробувати простий спосіб підживлення, який завжди спрацьовує стовідсотково. Розповідаємо в матеріалі, як це зробити.

Мурахи не наблизяться до півоній: просто поєднайте борошно із цим аптечним засобом

Мурахи завжди знаходяться біля півоній, адже їх аромат привертає до себе. Інколи здається, що прибрати їх з куща просто неможливо. Але є метод!

Як отримати врожай гороху в 3 рази більше, не стараючись: прийом, яким користувалися бабусі

Спробуйте цей простий трюк і обов'язково зберете неймовірну кількість врожаю гороху. Розповідаємо про метод підвищення якості плодоношення даної культури.

“Реанімуємо” позеленілий в теплиці ґрунт – 3 простих способи повернути землі родючість

Теплиця — прекрасний варіант для будь-кого, хто хоче вирощувати смачні овочі та фрукти, зокрема екзотичні майже круглий рік. Але є і побічні ефекти.