Абрикос – одна з найпоширеніших плодових культур, які вирощують в Україні. Однак, як показала практика, не всі садівники добре знають умови догляду за деревом, що призводить до різних неприємностей. Наприклад, коли молоде чи доросле дерево починає раптом в’янути.
Отже, якщо при огляді абрикоса ви звернули увагу, що листові пластини втратили тургор або змінили колір, то це є першою ознакою, яка свідчить про біду, що насувається.

Коли варто бити на сполох?
Листя на дереві почало в’янути, жовтіти, з’явилися плями, кора потріскалася і почалося камедетечення. В цьому випадку необхідно терміново приступати до дій, але спочатку потрібно з’ясувати причину.
Їх може бути безліч. Наприклад, мороз, сонячні опіки та різкі перепади температур, які можуть запросто занапастити молоді та ще незміцнілі дерева.
Недолік чи надлишок вологи. Так, безперервні дощі або посуха, а також неправильний полив призводять не тільки до усихання абрикоса, але і до розвитку хвороб, які здатні знищити рослину.
Причиною всихання листя можуть бути бактеріальні та грибкові захворювання. Адже абрикос схильний до низки хвороб, у тому числі бактеріального раку, моніліозу, вертициллезу, клястероспоріозу, кучерявості листя.

Ще одна поширена причина – пошкодження дерева комахами та гризунами. Особливо небезпечні для абрикоса – попелиця та листовійки, які поселяються на звороті листя і витягають з них весь сік.
Неправильні підживлення (дефіцит азоту, фосфору та магнію) також відбиваються на стані дерева.
Порушення технології посадки чи догляду, неправильно обране місце.