Фрукти розміром з кулак: роблю ці 3 дії з абрикосом перед посадкою і врожай збираю відрами

Місяць весни вже позаду, тож настав час для висадки нових культур, зокрема абрикосу - що треба з ним зробити перед посадкою, щоб він вродив максимально?

Протягом останніх років все більше садівників вдається до вирощування персиків та абрикосів, які не тільки дарують смачні й соковиті плоди, а й прикрашають сад своїм яскравим кольором. Якщо ви плануєте посадити абрикос, то найкраще це робити навесні, коли температура вночі буде стабільно вище 5 градусів.

Місце для цього плодового дерева потрібно обирати сонячне, добре освітлене і щоб там не було застою води. Важливо запамʼятати, що абрикос не любить сусідства з іншими деревами – персик, груша, яблуня, а також з малиною і смородиною.

Садівники розповіли, як підготувати абрикос для посадки
Садівники розповіли, як підготувати абрикос для посадки

Перед посадкою необхідно підготувати яму розмірами 70 на 80 см, рекомендується це робити за 2 тижні до висадки. На дно ями слід викласти 15 см подрібненої цегли для дренажу, потім змішати два відра верхнього шару землі з одним відром перегною, а також додати спеціальні мінеральні добрива і полити цим розчином абрикос.

Перед посадкою абрикоса потрібно розправити його коріння. Потім саджанець варто розмістити у лунці та засипати землею так, щоб коренева шийка була на 5 см вище рівня землі. Після цього потрібно “вбити” кілочки для підтримки дерева, підвʼязати та рясно полити. Також землю навколо абрикоса потрібно замульчувати.

Садівники розповіли, як підготувати абрикос для посадки
Садівники розповіли, як підготувати абрикос для посадки

Розглянемо кілька можливих причин, чому абрикос може не плодоносити. Насправді, важливу роль відіграє саме обране вами місце для його вирощування. Абрикоси не ростуть, якщо їх коріння проникає в ґрунтові води або саджанець знаходиться в тіні, а також він не розвивається в тяжкому глинистому ґрунті.

Якщо ж ви обрали правильне місце, тоді можливо проблема у надто частому або рідкісному поливі рослини. Важливо своєчасно обрізати гілки, адже якщо не видаляти зайві, то дерево втратить свої плодові бруньки. Не слід забувати і про підживлення, для цього можна використовувати органічні та мінеральні добрива.

Схожі статті

Помідори не тріскатимуться: як виростити великі та солодкі томати – всього 3 правила

Навіть огородник-початківець зможе виростити великі і солодкі томати, якщо буде дотримуватися цих 3 основних правил. Жодного потрісканого плоду!

Часник не любить надлишку добрив, але є один нюанс: перше підживлення для часнику у 2025-му

Дотримуючись простих рекомендацій, можна підготувати часник у городі до тривалого сезону та отримати восени великий урожай. Цю пряність зможе виростити навіть садівник-новачок.

Станете огірковим “магнатом”: цей сорт для Вінницької області завалить урожаєм ледачих дачників

Обрати правильний сорт огірків - завдання не з простих, але з можливих - який один сорт є ідеальним у всьому, а плодоносить довго і рясно? Агрономи розсекретили його.

За цими синенькими ганяються всі городники: найпопулярніший сорт баклажанів – супершвидкостилий

Цей сорт баклажанів є чудовим вибором для тих, хто прагне отримати високий урожай із мінімальними затратами часу. Він стійкий до хвороб, смачний, підходить навіть для консервування.

Ці 2 інгредієнти не можна змішувати: яку помилку роблять 99% городників перед посадкою картоплі

Щоб отримати хороший урожай картоплі, потрібно підготувати грядки та внести ряд добрив, але головне не переборщити та не змішувати ці 2 інгредієнти.

Врятує сад від білокрилки: дві красиві квітки, які допоможуть позбутися підступного шкідника

Як позбутися найпоширенішого шкідника садів та городів за допомогою натуральних засобів. Після цього білокрилка назавжди забуде дорогу на вашу ділянку.