20 г цього засобу творять чудеса! Обприскую цим смородину і тля зникає одразу

Час від часу на смородині зʼявляється тля, тож садівники шукають різні методи, як прибрати цього шкідника з кущів, але не всі вони є ефективними - чим обприскати рослину?

Іноді можна помітити, як листя чорної смородини починає скручуватись і змінювати колір – це пряма ознака, що рослина піддалася нападу тлі. Якщо ж ранньою весною ви не обробили кущі від шкідників, тоді не дивно, що маленькі комахи вже встигли завдати шкоди. Тля активно пʼє сік з рослини і вона здатна знищити весь врожай, особливо тоді, коли на кущах вже зав’язались ягоди. Щоб якось вирішити цю проблему, садівники вдавались до різних методів і знайшли найефективніший.

Для приготування дієвого засобу вам знадобиться 20 г нашатирного спирту, який слід розчинити в 5 літрах теплої води, а також додати 2 столові ложки рідкого мила (підійде і засіб для миття посуду). Якщо ви маєте старий засіб від кліщів чи інших комах, який вже непридатний для використання, можна його теж додати, щоб ефект був кращим.

Садівники розповіли, як позбутись тлі на смородині
Садівники розповіли, як позбутись тлі на смородині

Для обробки кущів найкраще використовувати пульверизатор. Таку процедуру варто повторити через кілька днів, якщо на кущах не пропадає цей шкідник. Однак, як стверджують садівники, зазвичай одного обприскування достатньо.

Також поширеними захворюваннями смородини є іржа, махровість, сіра гриль, біла прямистіть та борошниста роса. Для обробки рослини використовують залізний купорос (5%) або мідний купорос (3%), а також бордоська рідина (1%). Ці препарати добре борються з більшістю хвороб та є ефективними, якщо їх використовувати на регулярній основі. Також можна застосовувати спеціальні фунгіциди (Топаз).

Садівники розповіли, як позбутись тлі на смородині
Садівники розповіли, як позбутись тлі на смородині

Якщо з деяких причин ви не хочете використовувати хімічні засоби, то на допомогу вам прийде зола. Для цього вам необхідно розчинити 100 г золи в літрі води і настояти дану суміш протягом трьох днів. Після цього її варто процідити та додати три літри води. Такий розчин є абсолютно безпечним, тож можна не переживати за рослину.

Схожі статті

Метод запилення городу за допомогою мотузки між рядами. Робимо ривки, виходить вібрація

Методи, як-от цей, нагадують, що навіть невеликі зусилля можуть мати значний вплив на результати. Здавалося б, що проста мотузка, а як за допомогою неї можна запилити чи не весь город.

Без бджіл і стимуляторів: помідори плодоносять навіть коли температура вище 40

Ці методи допоможуть садівникам виростити томати навіть за аномальної температури погоди. До того ж, провести ручне запилення, вберегти вологу й загалом, весь врожай.

Ніколи не садіть полуницю поряд з цими культурами: втратите не тільки врожай, але й кущі

Поруч із полуницею можна садити багато різних культур, які мають на неї позитивний вплив, але є рослини сусідство з якими небажано. Можна не лише втратити врожай, а й кущі.

Забутий метод колгоспників дає 500 кг картоплі із сотки: і нічого більше придумувати не треба

Просто візьміть й повторіть цей метод вирощування картоплі, яким займалися ще наші бабусі та дідусі. Можна спробувати вирощувати бульбу таким чином, і побачити, що з цього вийде.

Хіт продажів: ці сорти томатів просто лежать на ґрунті и все одно дають високий ранній урожай

Серед городників ці сорти томатів мають особливу популярність. Їх розкуповують найпершими. Чому ці помідори викликають такий ажіотаж не тільки у початківців, а й досвідчених дачників?

Неприємний сюрприз: чому солодкий перець став гірким – 5 причин – не повторюйте цих помилок

Останнім часом дачники стали помічати, що солодкі перці, вирощені на своїх грядках, мають гіркий смак. Чому так відбувається і чи можна вирішити цю проблему?