Хвощ терпіти не може – це і використовуємо проти нього! Позбавляємося від бур’яну без хімії

Щоб упоратися з хвощем на ділянці, потрібно чимало терпіння та часу. Не слід очікувати миттєвих результатів. Все таки, краще зробити вибір у бік натуральних засобів, а не хімічних.

Хвощ польовий, з його густими стеблами, створює неабиякі труднощі садівникам. Цей бур’ян особливо сильний та стійкий до багатьох механічних і хімічних способів боротьби. Та у природи завжди є свої методи впливу на щось, і сьогодні ми розглянемо один із таких природних засобів, які допомагають позбутися хвоща без використання шкідливих хімічних речовин.

Щоб зрозуміти, чому хвощ настільки стійкий, варто звернути увагу на його кореневу систему — вона глибока і розгалужена, що дозволяє рослині виживати в умовах, де інші рослини б здалися давним-давно. Проте слабке місце хвоща — це те, що він любить кислоту. Він дуже добре процвітає у ґрунтах з високим рівнем кислотності. А отже, щоб вигнати хвощ зі свого саду, варто змінити умови його росту на менш сприятливі.

Городники пояснили, які природні методи проженуть хвощ із будь-якої ділянки
Городники пояснили, які природні методи проженуть хвощ із будь-якої ділянки

Одним із найбільш ефективних способів є використання золи. Деревна зола має лужні властивості, і її внесення у ґрунт допомагає знизити кислотність. Це створює умови, які хвощ терпіти не може. Тож, розсипте золу на ділянку, де росте хвощ, і перекопайте ґрунт, щоб забезпечити хороше поєднання землі з цим природнім засобом. Через декілька тижнів, просто візьміть й повторіть цю процедуру знову! І все у вас вийде, цього бур’яну на вашій ділянці просто не буде!

Ще один природній союзник у боротьбі з хвощем — мульчування. Використовуйте органічні матеріали, такі як солома чи тирса, для покриття поверхні ґрунту навколо бажаних рослин. Це не лише допоможе у боротьбі з бур’яном, але й забезпечить вашим рослинам додатковий захист і живлення. Як варіант, можна спробувати використати один метод, якщо для вашого городу він виявиться не дуже дієвим, тоді перейти до другого способу використання.

Схожі статті

Помідори виростуть величезними, якщо додати в ґрунт 1 простий інгредієнт: є на кожній кухні

Щоб виростити величезні помідори на своєму городі – достатньо зазирнути на кухню і серед відходів знайти цінне добриво для цього овоча. Більше подробиць розповідаємо далі.

Росте сама, пахне шиком і перетворює дачу на палац: ця квітка не потребує догляду взагалі

Дуже іронічно, що часто ми знаходимося в пошуках рослин, які можуть стати головною прикрасою нашого саду, і до того ж невибагливою, але не бачимо відповіді на поверхні.

3 хвороби троянд, які зустрічаються в кожному подвірʼї: як розпізнати і вилікувати вчасно

Останнім часом багато садівників стали скаржитися на проблеми з трояндами, які значно впливають на їхній зовнішній вигляд, а деякі квіти навіть не встигають розпуститися. Що робити?

У квітні полуниця потребує цього як повітря: 2 склянки під кущ – влітку ягодами грядку завалить

Якщо хочеться отримати розкішний врожай полуниці, необхідно подбати і про якісне підживлення. Розповідаємо в нашому матеріалі, що можна для цього використати.

Зола для картоплі: інструкція із застосування, дозування та переваги “зольної” підживки

Картоплю відносять до невибагливих культур, але при посадці її все ж таки потрібно трохи підгодувати. Найчастіше використовую золу, але робити це треба з розумом.

А якщо бабусі помилялися? Народні засоби для городу, від яких мало користі – міфи та реальність

Перш ніж застосовувати на городі якийсь із "перевірених бабусиних засобів", уважно зважте всі "за" та "проти", щоб не витратити час даремно або не зіпсувати весь урожай.