Ви побачили паростки на картоплі? Ось що треба робити: 3 простих дії вирішать проблему

Паростки на картоплі — знак, що вживати цей овоч в їжу вже не можна. Але чи можна вирішити це питання? Розповідаємо всі тонкощі. Ви можете виправити ситуацію.

Чому вважається, що вживати в їжу картоплю, яка вже проросла не можна? Вся справа полягає у соланіні — токсині, який знаходиться у шкірці овоча, а також концентрується у великій кількості в паростках.

Як правило, таку картоплю або використовують на городі, або просто викидають, так як вона більше ні для чого не годиться. Звичайно, необхідно подбати про те, щоб такого не відбувалося, і овочі зберігалися довго. І все ж таки, уникнути того, що картопля може прокинутися навесні і раптом піти в ріст також повністю неможливо.

Що робити, коли усі заходи можна залишити позаду, так як картопля вже дала паростки?

Городник розповів, що робити, якщо картопля проросла

Високоврожайний сорт картоплі Рудольф
Городник розповів, що робити, якщо картопля проросла

Насправді не варто поспішати прощатися з картоплею. Перш за все її, необхідно перебрати. Ті бульби, де є лише один невеликий паросток необхідно відкласти в одну тару, а усі інші – в другу.

Городники пояснили, як встановити найкращий час для посадки картоплі у 2025 році
Городник розповів, що робити, якщо картопля проросла

Та картопля, де паростків багато, відповідно викидається, так як не годиться для приготування. Та картопля, яку ще можна врятувати відправляється на обробку.

Так, необхідно зрізати паросток і невелику ділянку самого овоча, біля якого паросток виріс. Це робиться для того, аби позбавитися від того самого токсину. Залишки можна використати в їжу, але звичайно мова йде про картоплю, яка вже пошкоджена, а це означає, що її необхідно обробляти прямо зараз.

Що можна зробити? Наприклад, картопля фрі. Для цього вам в будь-якому випадку доведеться її заморожувати. Тому подрібнюємо її на брусочки, закриваємо в пакети та відправляємо в морозилку. Таким чином у вас врятований продукт, а також завжди є картопелька для приготування у фрітюрі.

Схожі статті

Помідори виростуть величезними, якщо додати в ґрунт 1 простий інгредієнт: є на кожній кухні

Щоб виростити величезні помідори на своєму городі – достатньо зазирнути на кухню і серед відходів знайти цінне добриво для цього овоча. Більше подробиць розповідаємо далі.

Росте сама, пахне шиком і перетворює дачу на палац: ця квітка не потребує догляду взагалі

Дуже іронічно, що часто ми знаходимося в пошуках рослин, які можуть стати головною прикрасою нашого саду, і до того ж невибагливою, але не бачимо відповіді на поверхні.

3 хвороби троянд, які зустрічаються в кожному подвірʼї: як розпізнати і вилікувати вчасно

Останнім часом багато садівників стали скаржитися на проблеми з трояндами, які значно впливають на їхній зовнішній вигляд, а деякі квіти навіть не встигають розпуститися. Що робити?

У квітні полуниця потребує цього як повітря: 2 склянки під кущ – влітку ягодами грядку завалить

Якщо хочеться отримати розкішний врожай полуниці, необхідно подбати і про якісне підживлення. Розповідаємо в нашому матеріалі, що можна для цього використати.

Зола для картоплі: інструкція із застосування, дозування та переваги “зольної” підживки

Картоплю відносять до невибагливих культур, але при посадці її все ж таки потрібно трохи підгодувати. Найчастіше використовую золу, але робити це треба з розумом.

А якщо бабусі помилялися? Народні засоби для городу, від яких мало користі – міфи та реальність

Перш ніж застосовувати на городі якийсь із "перевірених бабусиних засобів", уважно зважте всі "за" та "проти", щоб не витратити час даремно або не зіпсувати весь урожай.