Чому вважається, що вживати в їжу картоплю, яка вже проросла не можна? Вся справа полягає у соланіні — токсині, який знаходиться у шкірці овоча, а також концентрується у великій кількості в паростках.
Як правило, таку картоплю або використовують на городі, або просто викидають, так як вона більше ні для чого не годиться. Звичайно, необхідно подбати про те, щоб такого не відбувалося, і овочі зберігалися довго. І все ж таки, уникнути того, що картопля може прокинутися навесні і раптом піти в ріст також повністю неможливо.
Що робити, коли усі заходи можна залишити позаду, так як картопля вже дала паростки?
Городник розповів, що робити, якщо картопля проросла

Насправді не варто поспішати прощатися з картоплею. Перш за все її, необхідно перебрати. Ті бульби, де є лише один невеликий паросток необхідно відкласти в одну тару, а усі інші – в другу.

Та картопля, де паростків багато, відповідно викидається, так як не годиться для приготування. Та картопля, яку ще можна врятувати відправляється на обробку.
Так, необхідно зрізати паросток і невелику ділянку самого овоча, біля якого паросток виріс. Це робиться для того, аби позбавитися від того самого токсину. Залишки можна використати в їжу, але звичайно мова йде про картоплю, яка вже пошкоджена, а це означає, що її необхідно обробляти прямо зараз.
Що можна зробити? Наприклад, картопля фрі. Для цього вам в будь-якому випадку доведеться її заморожувати. Тому подрібнюємо її на брусочки, закриваємо в пакети та відправляємо в морозилку. Таким чином у вас врятований продукт, а також завжди є картопелька для приготування у фрітюрі.