Зазвичай першу редиску сіють в теплиці. Це дозволяє зібрати перший врожай вже на початку травня. Проте, навіть у тепличних умовах в багатьох городників виникають певні проблеми, які потрібно вирішувати.
Іноді буває так, що редис на тепличній грядці йде у бадилля, а ось коренеплоди виростають настільки дрібними і зморщеними – що і їсти нічого. Що потрібно зробити, щоб в редиски замість пишної шапки виріс соковитий та крупний коренеплід? Розповідаємо, як діяти дачникам, щоб тепличний редис дав величенькі коренеплоди, а не дрібноту із пишним бадиллям.
Правило № 1: Підготовчі заходи
Першою чергою слід розуміти, що в умовах теплиці ніякої природної вологи немає. Оскільки редис – дуже вологолюбна культура, то йому потрібно забезпечити достатню кількість вологи. Інакше редис почне стрілкуватись та піде у бадилля.

Ранньою весною регулярно поливати грядки на дачі виходить не у всіх. Тому бажано ще до посіву редиски рясно полити грядочки гарячою водою. Це стимулюватиме швидке прогрівання ґрунту. Далі грядку накривають плівкою до початку посадкових робіт – щоб добре зберегти вологу.
Після того, як з’являться перші сходи – посадки обов’язково вкривають шаром мульчі. Вона також зберігатиме вологу. В якості мульчі навесні зручно застосовувати тирсу.
Правило № 2: Обмежити азотні добрива
Городники задля відновлення родючості восени підживлюють ґрунт органікою. Звісно, це все правильно та вірно. Однак варто пам’ятати про те, що надлишок азоту провокує якраз активний ріст бадилля. Редиска на грядках, збагачених азотом виростає дрібною та рихлою. Тому перед посівом редиски навесні не варто вносити в землю гній. Краще обійтись легким компостом.
Правило № 3: Характеристики ґрунту
Коренеплоди редиски погано ростуть в щільному та важкому ґрунті. Розростатись вшир у таких умовах їм достатньо складно. Тому перед посівом редиски варто обов’язково перекопати в теплиці землю, розбити усі грудочки та внести розпушувач у вигляді піску, торфу або компосту. Також можна посіяти сидерати із вівсяної суміші.

Якщо ґрунт занадто кислий, то це виправляють за допомогою доломитового борошна або золи. Компоненти вносять до 200 г на 1 метр квадратний. Якщо цього не зробити, редис виросте дрібним та хирлявим.