5 помилок городників: ось чому огірки цвітуть, але плоди не зав’язуються – що змінити

Щоб виростити хороший урожай огірків дуже важливо не допускати помилок на самому початку. Які важливі правила повинен засвоїти городник-початківець у перший рік практики.

Перед тим, як починати вирощувати огірки, необхідно знати, що вони мають чоловічі та жіночі квіти, без яких зав’язування плодів неможливе. Чоловічі – це пустоцвіти, які утворюються на нижніх вузлах головного стебла. Трохи вище вони починають чергуватись з жіночими. До вершини і на бічних пагонах жіночих квіток, де пізніше мають з’явитися зеленці, стає більше. Однак іноді виходить, що огірки починають цвісти, але без зав’язей. Чому так відбувається?

Експерт розповів, чому огірки виростають гіркими
Експерт розповів, чому огірки виростають гіркими

Причин дещо починаючи від неправильного вибору сорту та підготовки посадкового матеріалу до умов вирощування. Головна причина при виникненні пустоцвітів, це коли городник-початківець висаджує свіже насіння, коли для посіву рекомендують брати старе з 2-3-4-річним терміном витримки. Рослини, вирощені з даного посадкового матеріалу формують більше жіночих квіток, отже врожайність сильно підвищується.

Ще одна помилка, коли початківець городник забуває прищипнути головне стебло. Адже, це сприяє розвитку бічних батогів, на яких утворюється більше жіночих квіток.

Городники розповіли, чи треба прищипувати вуса на огірках
Городники розповіли, чи треба прищипувати вуса на огірках

Ще однією з важливих причин відсутності зав’язі називають неправильний полив. Огородники-початківці зволожують ґрунт занадто холодною водою, а насправді температура води повинна бути не нижче +25 градусів.

Також дуже важливо вибрати правильний час. Поливати огірки потрібно з ранку або в другій половині дня, щоб до ночі вода могла добре вбратися.

Виникнення великої кількості чоловічих пустоцвітів також може пов’язане з перегодовуванням огірків азотними добривами.

Схожі статті

Помідори виростуть величезними, якщо додати в ґрунт 1 простий інгредієнт: є на кожній кухні

Щоб виростити величезні помідори на своєму городі – достатньо зазирнути на кухню і серед відходів знайти цінне добриво для цього овоча. Більше подробиць розповідаємо далі.

Росте сама, пахне шиком і перетворює дачу на палац: ця квітка не потребує догляду взагалі

Дуже іронічно, що часто ми знаходимося в пошуках рослин, які можуть стати головною прикрасою нашого саду, і до того ж невибагливою, але не бачимо відповіді на поверхні.

3 хвороби троянд, які зустрічаються в кожному подвірʼї: як розпізнати і вилікувати вчасно

Останнім часом багато садівників стали скаржитися на проблеми з трояндами, які значно впливають на їхній зовнішній вигляд, а деякі квіти навіть не встигають розпуститися. Що робити?

У квітні полуниця потребує цього як повітря: 2 склянки під кущ – влітку ягодами грядку завалить

Якщо хочеться отримати розкішний врожай полуниці, необхідно подбати і про якісне підживлення. Розповідаємо в нашому матеріалі, що можна для цього використати.

Зола для картоплі: інструкція із застосування, дозування та переваги “зольної” підживки

Картоплю відносять до невибагливих культур, але при посадці її все ж таки потрібно трохи підгодувати. Найчастіше використовую золу, але робити це треба з розумом.

А якщо бабусі помилялися? Народні засоби для городу, від яких мало користі – міфи та реальність

Перш ніж застосовувати на городі якийсь із "перевірених бабусиних засобів", уважно зважте всі "за" та "проти", щоб не витратити час даремно або не зіпсувати весь урожай.