Півонія не цвіте – не біда: 4 причини, чому так стається і 4 варіанти, як це виправити

Півонії полюбились багатьом через свій прекрасний аромат та розкішний вигляд, але іноді вони не починають цвісти і протягом років не тішать садівників своїми квітами - як це виправити?

Прикро, коли стається так, що півонії не цвітуть кілька років і не прикрашають ваш сад. Не слід залишати цю проблему осторонь, адже можна її вирішити. Однією з причин відсутності цвітіння є неправильне місце посадки рослини. Півонії потребують багато сонячного світла, кілька годин в тіні можуть негативно вплинути на здоровʼя рослини. Також це має бути місце, де не має сильних вітрів і протягів.

Важливу роль відіграє ґрунт, ця квітка потребує злегка лужного ґрунту з хорошим дренажем, застій води може призвести до гниття коріння. Не можна садити цю рослину поруч з деревами, адже вони не матимуть доступ до води і поживних речовин. Не рекомендується висаджувати півонії ближче ніж за 1,5 метра від стін будівель. Влітку вони будуть страждати від перегріву, а взимку і навесні від снігу та надлишку талої води.

Квітникарі розсекретили причини, чому півонія не цвіте
Квітникарі розсекретили причини, чому півонія не цвіте

Правильне садіння та пересадка півоній теж можуть розвести до її не цвітіння. Для посадки варто обирати здорові відводки, які не мають ніяких пошкоджень. Рослина повинна містити до чотирьох бруньок та до трьох додаткових коренів довжиною 5+ сантиметрів. Яма має бути 60 на 60 як мінімум, з дренажем та родючою сумішшю на поверхні. Садівники радять перемішати садову землю з компостом чи перегноєм і додати суперфосфат (200 г) + вдвічі більше золи.

Глибина повинна бути такою, щоб верхня брунька була покрита шаром землі на 7 см. Якщо квітка посаджена занадто глибоко, її потрібно підняти та підсипати ґрунт під корінь.

Квітникарі розсекретили причини, чому півонія не цвіте
Квітникарі розсекретили причини, чому півонія не цвіте

Підгодувати рослини варто вже через кілька років після садіння. У разі відсутності підгодівлі бутони не будуть правильно закладатися, а вже утворені не зможуть повністю розкритись. Підживлення проводиться в три етапи під корінь. Перше, коли зʼявляються червоні паростки, потрібно внести азотні та калійні добрива. Другий етап проводиться під час бутонізації, вносяться мінеральні або органічні добрива. Третє – за 14 днів після цвітіння (калій і фосфор). Підгодівлю краще проводити після дощу або рясного поливу.

Півонії потребують регулярного поливу, особливо в період бутонізації. Поливати рослину слід в зоні, яка знаходиться до 40 см від центру куща, а з віком квітки – це коло збільшується. Рекомендується також створити канавку навколо півонії глибиною 10 см для кращого ефекту. Для одного куща вистачить до чотирьох відер води. Дану процедуру краще здійснювати зранку або ввечері, коли сонце не таке пекуче.

Схожі статті

Всі думали, що він унікальний: реальні відгуки городників про найпопулярніший сорт томату

Цей сорт томатів став справжньою сенсацією і кілька років посідав перше місце за популярністю, проте незабаром почали з'являтися негативні відгуки. Які претензії пред'являли городники?

Готуйте відра та банки: ці 3 простих прийоми збільшать урожай малини в рази – ягоди, як на підбір

Є хитрощі, які дозволяють суттєво збільшити врожайність кущів малини, які вже зростають на ділянці. Потрібно лише докласти небагато зусиль. Результат того вартий!

Приготуйтеся до посадки кавунів і динь: ось у які терміни краще почати займатися розсадою

Незабаром температура стабілізується і ґрунт прогріється, а поки що потрібно потурбуватись про розсаду кавунів та дині - коли висівати насіння? Городники розсекретили найкращий час.

Вишня, груша та яблуня: на що варто звернути увагу при виборі саджанців – тоді не буде проблем

Як не потрапити на вудочку недобросовісних продавців та вибрати найідеальніший саджанець? На що звернути увагу при покупці яблуні, вишні, груші та сливи?

5 овочів, які я більше не саджу – тільки місце займають, і сили й час віднімають

Якщо ви любите експериментувати і плануєте посадити на городі щось новеньке – то ця стаття створена саме для вас. В ній редакція "Сенсації" зібрала 5 овочів, які на ділянці ліпше не саджати.

Зберете 1 тонну томатів з сотки, якщо оберете правильний сорт: станьте помідорним “магнатом”

Від сорту томатів залежить наскільки щедрим і смачним буде врожай цієї культури - що радять висаджувати досвідчені городники, адже вже давно перевірили його на практиці?