У саду, на грядках та квітнику: знайшли ідеальних сусідів для полуниці – доповнюють один одного

Хороше сусідство для рослин – це не просто слова, а важлива складова на шляху до багатого врожаю. Як відрізнити "друзів" та "ворогів" домашньої полуниці?

Перш ніж розпочинати планування городу, дуже важливо враховувати розташування грядок з різними культурами залежно від їх переваг, а головне підібрати їм “приємних сусідів”, які не тільки не зіпсують урожай, але навіть сприятимуть йому.

Агрономи назвали рослини, які на 100% уживаються до полуниці та суниці. Причому, не тільки на городі, а й у саду і навіть у квітнику.

Експерти вважають, що полуниця – неконфліктна культура, яка відмінно росте на різних типах ґрунтів, тому може пристосовуватися практично до будь-яких умов. Якщо ви вибрали сонячне та добре освітлене місце для полуниці на городі, то поряд з нею можна сміливо садити горох та боби, редьку, редис та моркву. Відомо, що бобові добре розпушують ґрунт, а також насичують його корисним азотом. Агрономи повністю схвалюють це сусідство. Мало того, навіть рекомендують садити дві культури разом.

Як захистити полуницю від шкідників та хвороб
Як захистити полуницю від шкідників та хвороб

Щоб полуниця росла здоровою і не піддавалася нападкам шкідників, то поряд з нею можна посадити цибулю та часник, які своїм запахом відлякують комах. Також можна посадити шавлію та петрушку у міжряддя. Із зелені з полуницею також добре поєднуються щавель, шпинат та салати.

Якщо ви плануєте посадити полуницю в саду та квітнику, то тут для неї знайдеться дуже багато “друзів”. Наприклад, тюльпани або іриси, які, як з’ясувалося, стимулюють плодоношення полуниці. Крім того, полуницю можна садити поряд з клематисом, півонії, папоротіком, настурції, дельфініумом.

Як допомогти полуниці прокинутися після зими
Як допомогти полуниці прокинутися після зими

Відмінне сусідство з полуницею показали чорнобривці, які були посаджені в міжряддях або краєм гряд. Ці прості, але дуже красиві однорічні квіти, відлякують муху цибулі, довгоносика, нематоду та інших шкідників, а також є природним захистом від одного з частих захворювань культури – фузаріозу.

Схожі статті

ТОП-12 рослин, які готові до висадки: посадіть їх до Великодня 2025 і збирайте МЕГА врожай

Напередодні Великодня потрібно зробити багато справ на городі, а саме висадити деякі культури, адже вважається, що тоді ці рослини порадують щедрим врожаєм.

Помідори не тріскатимуться: як виростити великі та солодкі томати – всього 3 правила

Навіть огородник-початківець зможе виростити великі і солодкі томати, якщо буде дотримуватися цих 3 основних правил. Жодного потрісканого плоду!

Часник не любить надлишку добрив, але є один нюанс: перше підживлення для часнику у 2025-му

Дотримуючись простих рекомендацій, можна підготувати часник у городі до тривалого сезону та отримати восени великий урожай. Цю пряність зможе виростити навіть садівник-новачок.

Станете огірковим “магнатом”: цей сорт для Вінницької області завалить урожаєм ледачих дачників

Обрати правильний сорт огірків - завдання не з простих, але з можливих - який один сорт є ідеальним у всьому, а плодоносить довго і рясно? Агрономи розсекретили його.

За цими синенькими ганяються всі городники: найпопулярніший сорт баклажанів – супершвидкостилий

Цей сорт баклажанів є чудовим вибором для тих, хто прагне отримати високий урожай із мінімальними затратами часу. Він стійкий до хвороб, смачний, підходить навіть для консервування.

Ці 2 інгредієнти не можна змішувати: яку помилку роблять 99% городників перед посадкою картоплі

Щоб отримати хороший урожай картоплі, потрібно підготувати грядки та внести ряд добрив, але головне не переборщити та не змішувати ці 2 інгредієнти.