Що слід робити, щоб розсада томатів легко перенесла пікірування: ці 4 кроки вирішують все

Ці лайфхаки допоможуть легко та успішно пересадити будь-яку розсаду. Справитися з пікіруванням овочів зможе навіть садівник-початківець. Спробуйте та переконаєтесь самі!

Для того, щоб ваша розсада томатів легко перенесла пікірування, росла міцною, здоровою та витривалою, важливо дотримуватися кількох простих правил. Почнемо з підготовки ємностей: найкраще використовувати темні стаканчики об’ємом не менше 500 мілілітрів. Їх темний колір запобігає проникненню світла, що важливо для кореневої системи. На дні обов’язково зробіть отвори для відтоку зайвої вологи, щоб уникнути застою, який може пошкодити коріння.

Щодо ґрунту, ідеальним варіантом буде суміш із двох частин: ґрунт із городу та покупний. Для забезпечення рослин усіма необхідними поживними речовинами із самого початку рекомендується додати біоактиватор у ґрунто-суміш. Завдяки цьому, вам не доведеться додатково підживлювати розсаду. Біоактиватор стимулює розвиток потужних стебел і міцної кореневої системи, що гарантує здорове зростання розсади.

Городники пояснили, яке пікірування томатів гарантує отримання багатого врожаю
Городники пояснили, яке пікірування томатів гарантує отримання багатого врожаю

Пікірувати рослини варто тоді, коли на них з’явилися два справжніх листки, а третій тільки починає рости. У цей період коренева система ще невелика і не заплутана із сусідніми рослинами, що полегшує процес пересадки. У стаканчики потрібно насипати таку кількість ґрунту, щоб сім’ядольне листя розсади залишалося на рівні верхнього краю ємності. Стебло слід повністю занурити в ґрунт, адже це сприяє формуванню потужної кореневої системи по всій довжині стебла.

Після посадки рослини потрібно добре полити водою, щоб забезпечити гарне зволоження кореневої зони. Цей простий спосіб допомагає рослинам швидко адаптуватися до нових умов і продовжити свій ріст без стресу. Дотримуючись цих правил, ви отримаєте здорову і сильну розсаду, яка стане основою для багатого врожаю томатів.

Під час пікірування розсади точно не слід поспішати і пересаджувати паростки з надто маленькою або надто великою кореневою системою. Якщо коріння ще недостатньо сформоване, розсада може не пережити пересадку, а якщо воно переплелося з сусідніми рослинами, це може пошкодити його структуру. Не варто забувати про підготовку контейнерів: якщо в них немає дренажних отворів, зайва волога може спричинити загнивання коріння. Також не слід використовувати ґрунт низької якості чи занадто щільний, адже він може перешкоджати росту коренів.

Схожі статті

Помідори виростуть величезними, якщо додати в ґрунт 1 простий інгредієнт: є на кожній кухні

Щоб виростити величезні помідори на своєму городі – достатньо зазирнути на кухню і серед відходів знайти цінне добриво для цього овоча. Більше подробиць розповідаємо далі.

Росте сама, пахне шиком і перетворює дачу на палац: ця квітка не потребує догляду взагалі

Дуже іронічно, що часто ми знаходимося в пошуках рослин, які можуть стати головною прикрасою нашого саду, і до того ж невибагливою, але не бачимо відповіді на поверхні.

3 хвороби троянд, які зустрічаються в кожному подвірʼї: як розпізнати і вилікувати вчасно

Останнім часом багато садівників стали скаржитися на проблеми з трояндами, які значно впливають на їхній зовнішній вигляд, а деякі квіти навіть не встигають розпуститися. Що робити?

У квітні полуниця потребує цього як повітря: 2 склянки під кущ – влітку ягодами грядку завалить

Якщо хочеться отримати розкішний врожай полуниці, необхідно подбати і про якісне підживлення. Розповідаємо в нашому матеріалі, що можна для цього використати.

Зола для картоплі: інструкція із застосування, дозування та переваги “зольної” підживки

Картоплю відносять до невибагливих культур, але при посадці її все ж таки потрібно трохи підгодувати. Найчастіше використовую золу, але робити це треба з розумом.

А якщо бабусі помилялися? Народні засоби для городу, від яких мало користі – міфи та реальність

Перш ніж застосовувати на городі якийсь із "перевірених бабусиних засобів", уважно зважте всі "за" та "проти", щоб не витратити час даремно або не зіпсувати весь урожай.