1 чайна ложка і готово! Ця підживка для полуниці побила всі рекорди – ягоди розміром з персик

Іноді невчасно внесене добриво або ж неправильна підгодівля можуть призвести до зниження врожайності полуниці - чим радять підживлювати рослину садівники, щоб рослина вродила ого-го як.

Садівники знають, що полуницю потрібно підживлювати тричі за весь вегетаційний період – восени, навесні та влітку. Справа в тому, що ця рослина росте на одному місці кілька років, тож потребує належної підгодівлі, яка буде компенсувати втрату поживних речовин із ґрунту.

Під час проведення підгодівлі варто враховувати погодні умови. Коли сонце, то найкраще здійснювати процедуру зранку або ввечері, щоб уникнути опіків на рослинах. У похмуру погоду можна підживити полуницю і вдень.

Садівники розсекретили ефективну підживку для полуниці навесні
Садівники розсекретили ефективну підживку для полуниці навесні

Також слід не забувати і про вік рослини. Протягом першого року вона не потребує підживлення, адже ґрунт має достатню кількість поживних речовин через  використання золи при посадці. На другому році можна пустити в хід як мінеральні, так і органічні добрива, а на третьому році краще використовувати лише мінеральні добрива. Потім вже можна чергувати добрива між собою.

Навесні, до того як зʼявляться перші квіти, варто використовувати борну кислоту. У 10 літрах води слід розчинити одну чайну ложку борної кислоти, тридцять крапель йоду та склянку попелу. Даним розчином можна поливати отриманим розчином кущі.

Садівники розсекретили ефективну підживку для полуниці навесні
Садівники розсекретили ефективну підживку для полуниці навесні

Перед цвітінням теж можна застосувати йод. Для цього слід в десяти літрах води розвести десять крапель йоду. Цим розчином слід обприскувати полуницю до появи перших квіток, а протягом літа садівники радять повторювати таке обприскування кожні 10 днів.

Як тільки полуниця почне цвісти, необхідно використати коровʼяк, який багатий на калій, або можна розчинити чайну ложку калієвої селітри в 10 літрах води. Під час плодоношення слід приготувати підживку, для якої необхідно змішати коровʼяк з водою і настояти суміш протягом трьох днів, після цього можна поливати ним кущі. Якщо ж у вас є кисле молоко і ви не знаєте, що з ним робити, можна і його застосувати для полуниці. Такий розчин потрібно наносити не ближче ніж на 10 сантиметрів від куща.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.