У квітні досить часто ще спостерігаються заморозки і це неабияк відображається на рослинах в саду і саме такі погодні умови становлять для них серйозну загрозу. Короткочасне похолодання нижче нуля швидше за все пошкодить тендітні паростки, квітам і плодовим деревам, тому важливо знати, що робити в таких випадках, щоб зберегти здоровʼя культур.
Найбільш ефективним способом захисту є мульчування, а саме використання шарів мульчі з торфу, тирси, сухого листя або соломи, такий захист ізолює корені від різких перепадів температури. Особливо це корисно для багаторічних рослин і молодих саджанців. Також мульча допомагає утримувати вологу в ґрунті.

Крім цього, важливим є полив рослин перед заморозками. Волога земля зберігає тепло набагато ефективніше, ніж сухий ґрунт, тож своєчасне його зволоження дозволяє землі віддавати тепло вночі. Городники радять використовувати такі матеріали, як агротекстиль, плівкові тунелі, ковпаки, коробки, пластикові пляшки, тканини, мішковину чи старі простирадла. Таке укриття допомагає рослинам зігрітися і легше перенести прохолодну погоду.
Важливо знати й памʼятати, що такий захист потрібно знімати вранці, як тільки температура буде більш-менш стабільною, щоб уникнути перегріву рослин і не завдати їм зайвий раз шкоди.

Ще одним додатковим захистом садів і виноградників від заморозків є застосування вологих гілок, листя, тирси, які необхідно розкласти навколо ділянки і підпалити до тління. Дим, який зʼявиться, він утворить теплову оболонку навколо рослин і тим самим допоможе зберегти тепло і мінімізувати ризик пошкодження рослин від заморозків.
Рекомендується все ж зробити ці дії, коли погода ще не стабілізувалась, адже вся ваша праця може бути не оцінена, культури просто загинуть, не встигши дати врожай чи зацвісти.