З настанням тепла готуємо це підживлення для винограду: лоза міцна, а ягід не порахувати

Щоб виноград плодоносив рясно та ріс міцним, навесні його потрібно правильно підживити. Які добрива підходять цій ягідній культурі – розповідаємо у нашому матеріалі.

Виноград – одна із найпопулярніших ягідних культур, яку можна зустріти в багатьох садах. Досвідчені садівники стверджують, що навесні після танення снігів виноград на ділянці потрібно обов’язково підживити. Розповідаємо, які добрива використовувати для підживлення винограду навесні – у матеріалі “Сенсації”.

Щоб усі поживні речовини із добрив засвоювались виноградом максимально якісно – їх вносять не під кущі та корені. Краще використати для цього спеціальні дренажні труби.

В першу чергу потрібно забезпечити потребу винограду в азоті. Для цього готують поживну суміш, взявши 2 столових ложки суперфосфату, 1 чайну ложку сульфату калію та столової ложки аміачної селітри.

Виноград, якому виповнилося 3 роки – поливають іншою сумішшю. Готують її із 40 грамів суперфосфату та такої ж кількості сечовини. Їх розчиняють в 10 літрах води та додають ще 30 грамів сульфату натрію.

Чим підживити виноград навесні
Чим підживити виноград навесні

Позакореневе живлення винограду виконують водним розчином. Щоб приготувати його, беруть 15 грамів борної кислоти, 1 грам залізного купоросу, 40 грамів карбаміду та 20 грамів лимонної кислоти.

Молоді кущі винограду бажано підживлювати настоєм курячого посліду. Одну його жменю розчиняють в 20 літрах води і настоюють протягом 7 днів. Потім ним поливають ділянку із виноградом, однак робити це бажано не частіше, ніж 1 раз на 365 днів.

Свіжий кінський або коров’ячий гній також можна використовувати для підживлення винограду. Три відра води змішують із одним відром гною, а підготовлену суміш настоюють протягом 7-14 днів. Виноград поливають розчином цього настою, розводячи його в пропорціях 1:5. Під кожен кущ виливають по 2 відра води.

Садівники розповіли, чим підживити виноград навесні
Садівники розповіли, чим підживити виноград навесні

І наостанок – щоб захистити виноград від грибку, його підживлюють золою. В трьох літрах води розчиняють 1 кг попелу. Потім треба почекати 3 дні і далі розбавити концентрат 10-ма літрами води. Кущі винограду поливають розчином під корінь.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.