Виноград – одна із найпопулярніших ягідних культур, яку можна зустріти в багатьох садах. Досвідчені садівники стверджують, що навесні після танення снігів виноград на ділянці потрібно обов’язково підживити. Розповідаємо, які добрива використовувати для підживлення винограду навесні – у матеріалі “Сенсації”.
Щоб усі поживні речовини із добрив засвоювались виноградом максимально якісно – їх вносять не під кущі та корені. Краще використати для цього спеціальні дренажні труби.
В першу чергу потрібно забезпечити потребу винограду в азоті. Для цього готують поживну суміш, взявши 2 столових ложки суперфосфату, 1 чайну ложку сульфату калію та столової ложки аміачної селітри.
Виноград, якому виповнилося 3 роки – поливають іншою сумішшю. Готують її із 40 грамів суперфосфату та такої ж кількості сечовини. Їх розчиняють в 10 літрах води та додають ще 30 грамів сульфату натрію.

Позакореневе живлення винограду виконують водним розчином. Щоб приготувати його, беруть 15 грамів борної кислоти, 1 грам залізного купоросу, 40 грамів карбаміду та 20 грамів лимонної кислоти.
Молоді кущі винограду бажано підживлювати настоєм курячого посліду. Одну його жменю розчиняють в 20 літрах води і настоюють протягом 7 днів. Потім ним поливають ділянку із виноградом, однак робити це бажано не частіше, ніж 1 раз на 365 днів.
Свіжий кінський або коров’ячий гній також можна використовувати для підживлення винограду. Три відра води змішують із одним відром гною, а підготовлену суміш настоюють протягом 7-14 днів. Виноград поливають розчином цього настою, розводячи його в пропорціях 1:5. Під кожен кущ виливають по 2 відра води.

І наостанок – щоб захистити виноград від грибку, його підживлюють золою. В трьох літрах води розчиняють 1 кг попелу. Потім треба почекати 3 дні і далі розбавити концентрат 10-ма літрами води. Кущі винограду поливають розчином під корінь.