Тепер не викидаю грошей на вітер та вирощую інжир на своєму городі: є лише 3 сорти для України

Інжир вважається екзотичною рослиною, яку рідко вирощують в Україні, однак, протягом останніх років все більше садівників вдаються до її висадки - які сорти обрати, щоб точно вродило?

Вирощування інжиру в Україні стає все більш популярним явищем, адже екзотичні культури можуть не лише прикрашати вигляд саду, а й радувати садівників смачними плодами. З одного дерева можна отримати два врожаї на рік. Перший зазвичай не такий щедрий, але плоди є великими, тоді як другий урожай дає менші плоди, але їх значно більше.

Варто зазначити, що більшість сортів можуть дати перший врожай вже наступного року після посадки, якщо правильно доглядати за рослиною. Деякі сорти можуть почати плодоносити через рік після посадки. Перший врожай можна отримати в червні-липні, а другий в серпні-вересні, іноді навіть у жовтні. Тепер перейдемо безпосередньо до найкращих сортів для вирощування в нашій місцевості.

Садівники розсекретили три найкращі сорти для вирощування інжиру в Україні
Садівники розсекретили три найкращі сорти для вирощування інжиру в Україні

Неаполітанський

Цей сорт гарно плодоносить, він є середньопізнім, плоди смачні та середнього розміру. Вони мають темно-рожевий колір, але в тіні можуть набувати жовто-рожевого відтінку. Сорт є компактним, тож його можна вирощувати і в горщиках.

Вердіно

Його плоди не дуже великі за розміром, але мають виражений смак, а саме малинову мʼякуш. Цей сорт відноситься до середнього та середньопізнього терміну дозрівання, а також, як і попередній сорт, його можна вирощувати в горщиках.

Садівники розсекретили три найкращі сорти для вирощування інжиру в Україні
Садівники розсекретили три найкращі сорти для вирощування інжиру в Україні

Брунсвік

Він є невибагливим у догляді та стабільно дає високий врожай. Плоди цього сорту одні з найбільших, їх вага може сягати 100 грамів. Він дозріває в середній термін і може плодоносити двічі на рік. Через свою невибагливість, сорт вирощується в промислових масштабах.

Ці сорти ідеально підходять для вирощування в нашій країні і родять смачні плоди, тому не вагайтесь та обовʼязково висаджуйте їх на ділянці.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.