Фацелія вважається одним із найефективнішим сидератів для поліпшення родючості ґрунту завдяки своїй здатності ґрунту замінювати гній, а також розпушити ґрунт. Вона покращує проникність вологи та повітря. Ця рослина має густу зелену масу та розгалужену кореневу систему.
Посадка фацелії після збору врожаю культури є відмінним засобом захистити землю від бурʼянів і зберегти її від вивітрювання, зокрема в умовах посухи. Вона покриває вільні ділянки, утримує вологу та запобігає появі ерозії. Особливістю фацелії є її здатність покращувати навіть виснажені ґрунти та перетворювати їх на родючі чорноземи. Рослина є стійкою до хвороб і знижує ризик зараження старих культур. Тому після її вирощування можна сміливо висаджувати овочі.

Також рекомендується вирощувати такі рослини, як конюшина, люпин, горох, квасоля та боби. Існує думка, що бобові культури є чудовими сидератами, які здатні ефективно заміняти органічний гній, тим самим покращити склад ґрунту, збагативши його азотом. Городники радять комбінувати різні рослини-сидерати, адже так результат буде більш ефективним.

Наприклад, висівання гороху в поєднанні з ячменем або фацелії з гірчицею не тільки покращують структуру ґрунту, а й насичує його необхідними мікроелементами.
Отже, висіваючи такі сидерати, ви можете бути спокійними за врожай своїх рослин, адже земля буде збагачена всіма потрібними поживними речовинами, а це в результаті супер позитивно відобразиться на кількості плодів культури. Тож якщо ви ще не маєте фацелії на своїй ділянці, то саме час її висадити та радіти смачному й щедрому врожаю культур.