Ви знали, що від фітофтори допоможе гірчиця, та вона лише на 3 місці сидератів за ефективністю?

Чи знаєте ви, що звичайна гірчиця може стати чудовим помічником проти фітофтори на помідорах? Розповідаємо, як її правильно використовувати на городі, щоб досягнути бажаного ефекту.

Фітофтороз – хвороба, якою часто вражаються томати на домашніх грядках. Після вирощування культури з такою вадою потрібно оздоровити ґрунт, але краще – заздалегідь прийняти міри від фітофтори. Що саме потрібно зробити і як в боротьбі із нею допоможе гірчиця у порошку? Розповідаємо про це далі у матеріалі.

В складі гірчичного порошку містяться ефірні олії та глікозиди. Саме вони наділяють цей продукт протигрибковими та антибактеріальними властивостями. Якщо внести гірчицю в ґрунт, то вона пригнічуватиме зростання патогенних грибків та бактерій і в тому числі збудників фітофтори.

Водночас гірчиця стимулюватиме ріст та розвиток корисних мікроорганізмів у ґрунті. Біологи стверджують, що це в свою чергу підвищить родючість землі на ділянці.

Як гірчиця допоможе в боротьбі із фітофторою
Як гірчиця допоможе в боротьбі із фітофторою

Порошок гірчиці додають на грядки в розведеному вигляді. Спочатку готують розчин. Для цього в 10 літрах води розводять 100 г гірчичного порошку. Щоб він якнайкраще розчинився – використовують теплу воду.

В ґрунт гірчичний розчин вносять з розрахунку 1 літр на 1 квадратний метр. Обробку проводять після того, як зібрали врожай помідорів та прибрали з ділянки усе бадилля.

Щодо найкращого часу для внесення гірчичного порошку, то ліпше за все обирати осінній період. В другій половині осені патогенні бактерії фітофтори переходять в стан спокою. Тоді їх легко знищити за допомогою гірчичного розчину і тим самим підготувати землю до майбутнього городного сезону.

Городники розповіли, як гірчиця допоможе в боротьбі із фітофторою
Городники розповіли, як гірчиця допоможе в боротьбі із фітофторою

Використання гірчиці проти фітофтори – чудовий спосіб оздоровити ґрунт. Це – ефективний та безпечний для екології метод. Гірчиця знищить патогенні мікроорганізми в землі і водночас стимулюватиме розвиток корисних бактерій.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.