Фітофтороз – хвороба, якою часто вражаються томати на домашніх грядках. Після вирощування культури з такою вадою потрібно оздоровити ґрунт, але краще – заздалегідь прийняти міри від фітофтори. Що саме потрібно зробити і як в боротьбі із нею допоможе гірчиця у порошку? Розповідаємо про це далі у матеріалі.
В складі гірчичного порошку містяться ефірні олії та глікозиди. Саме вони наділяють цей продукт протигрибковими та антибактеріальними властивостями. Якщо внести гірчицю в ґрунт, то вона пригнічуватиме зростання патогенних грибків та бактерій і в тому числі збудників фітофтори.
Водночас гірчиця стимулюватиме ріст та розвиток корисних мікроорганізмів у ґрунті. Біологи стверджують, що це в свою чергу підвищить родючість землі на ділянці.

Порошок гірчиці додають на грядки в розведеному вигляді. Спочатку готують розчин. Для цього в 10 літрах води розводять 100 г гірчичного порошку. Щоб він якнайкраще розчинився – використовують теплу воду.
В ґрунт гірчичний розчин вносять з розрахунку 1 літр на 1 квадратний метр. Обробку проводять після того, як зібрали врожай помідорів та прибрали з ділянки усе бадилля.
Щодо найкращого часу для внесення гірчичного порошку, то ліпше за все обирати осінній період. В другій половині осені патогенні бактерії фітофтори переходять в стан спокою. Тоді їх легко знищити за допомогою гірчичного розчину і тим самим підготувати землю до майбутнього городного сезону.

Використання гірчиці проти фітофтори – чудовий спосіб оздоровити ґрунт. Це – ефективний та безпечний для екології метод. Гірчиця знищить патогенні мікроорганізми в землі і водночас стимулюватиме розвиток корисних бактерій.