Секретна підживка = справжній скарб для вашої картоплі: врожай буде дай “Боже” лише у вас

Буває так, що картопля виростає дрібною і несмачною, так може статись через відсутність підживлення протягом вирощування цього овочу - чим краще підгодувати культуру?

Картопля невибаглива у процесі вирощування, але все ж потребує деяких конкретних дій в догляді, зокрема підживлення протягом періоду дозрівання. Внесення добрив може значно підвищити її врожайність, збільшити її в розмірах і звичайно зміцнити імунітет рослини. Щоб картопля набирала масу, їй необхідно надати всі необхідні поживні речовин, такі як азот, калій, фосфор, а щоб покращити смак овочу потрібен цинк і бор. Правильне підживлення допомагає рослині краще розвиватись і швидше плодоносити.

Процес підживлення картоплі перед цвітінням є необхідним етапом. Зазвичай картоплю підживлюють три-чотири рази на рік, перші дві підгодівлі проводяться одразу після того, як зʼявляться молоді сходи, а наступні перед розпусканням квітів.

Дачники розсекретили найкраще підживлення для картоплі в 2025-му
Дачники розсекретили найкраще підживлення для картоплі в 2025-му

Існує два основних способи внесення добрив. Перший передбачає посипання добрив по грядках під час підгортання, а другий – обприскування рослин рідиною з добривом. Найбільш ефективним добривом є гній, а саме компост або перепрілий гній. Вони багаті на азот, калій та кальцій. Щоб покращити ефективність гною, можна додати до нього торф. Також дієвим є курячий послід. Як тільки зʼявляться молоді пагони, картоплю можна підгодувати розчином коровʼяку (літр гною на десять літрів води).

Можна пустити в хід золу. Для приготування розчину вам слід змішати склянку золи з десятьма літрами теплої води та настояти протягом 24 годин.

Дачники розсекретили найкраще підживлення для картоплі в 2025-му
Дачники розсекретили найкраще підживлення для картоплі в 2025-му

Ще ефективним є використання дріжджів. Необхідно змішати десять грамів сухих дріжджів, пʼятдесят грамів цукру та десять літрів води. Потім варто настояти суміш протягом доби та розвести з водою у співвідношенні 1:5. Поливати ним слід двічі – до цвітіння та за місяць до збору врожаю.

Мінеральні добрива містять азот, фосфор, калій. Азот підтримує ріст бадилля, фосфор сприяє збільшенню маси, а калій покращує зберігання врожаю. Перед застосуванням слід ретельно ознайомитись з інструкцією.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.