Повний спектр корисних мікроорганізмів: зробіть компост за 1 місяць замість 1 року

Щоб отримати готовий компост, городники витрачають багато часу, а саме рік, якщо не більше - як зробити компост, який можна буде використовувати вже через місяць на ділянці?

Гарячий компост є ефективним методом переробки органічних відходів на повноцінне добриво за кілька тижнів, в порівнянні зі звичайним компостуванням, яке може тривати до року.

Основою гарячого компосту є подрібнені у рівних пропорціях зелені компоненти, а саме трава, залишки овочів, фрукти, гній, та коричневі продукти – сухе листя, солома, картон, тирса, гілки. Всі ці інгредієнти необхідно перемішати між собою.

Городники розсекретили, як зробити компост за один місяць
Городники розсекретили, як зробити компост за один місяць

До підготовленої суміші слід додати певну кількість готового компосту. Потім все потрібно рясно зволожити водою, щоб суміш нагадувала віджату губку, однак, щоб при стисканні жмені волога не витікала.

Компостну купу необхідно сформувати об’ємом кубометр і накрити брезентом для збереження тепла. Протягом місяця кожного дня потрібно перевіряти температуру всередині купи. Впродовж перших п’яти днів очікується підняття температури до +49-65 градусів.

Городники розсекретили, як зробити компост за один місяць
Городники розсекретили, як зробити компост за один місяць

Коли температура в компостній купі буде нижче 43 градусів, потрібно її перевернути, всього за місяць таку процедуру потрібно зробити чотири рази. Щоб підтримати рівень вологи, можна додати воду, але не надто багато. Важливо робити все з обережністю, адже будь-який крок не туди може призвести до того, що уповільниться процес розкладання органічних відходів.

Отже, якщо температура нижче 43 градусів, купу потрібно ворушити один раз на п’ять днів. Коли переважна частина компосту стає темного кольору та температура нижче 29 градусів, то це сигнал, що компостування завершено. На цьому етапі необхідно дати йому ще тиждень-два для дозрівання, після чого його можна використовувати. Такий метод стає все більш популярним завдяки швидшому дозріванню, тож користуйтесь!

Схожі статті

Газон у бетоні: геніальне рішення, яке дозволить зробити ваше подвір’я красивим і практичним

Газон чи бетонне подвір'я? Кожен варіант має свої переваги та недоліки. То чому б не взяти найкраще від обох? Газон у бетоні — це практичне рішення, яке стає все популярнішим.

Саджаю цей сорт картоплі, і спину не гну: ні нематоди не боїться, ні колорадського жука

Цей сорт картоплі завжди дивує господарів щедрими врожаями і стійкістю до розповсюджених шкідників – нематоди і колорадського жука. Чим приваблива картопля "Каменський" – розповідає "Сенсація".

Кабачкова біда: що робити, якщо врожай гниє із зав’язі? 2 методи швидкої допомоги овочам

Кабачки – популярний і простий у вирощуванні овоч. Буває так, що плоди починають жовтіти та розм'якшуватись прямо на грядці. Про головні причини та способи збереження врожаю розповідає "Сенсація".

Сусідка закопує це під деревом і збирає більше груш, ніж може з’їсти: цей 1 продукт – знахідка

Що зробити, аби отримати найрозкішніших урожай груш? Розповідаємо про неочевидний прийом, який варто повторити у себе вдома. Деталі в матеріалі.

Бур’яни у дворі зникнуть за ніч, якщо обприскати їх 1 кухонним засобом: раз, і немає

Бур'ян на подвір'ї може перетворитися у багатосерійну драму, в якій ви намагаєтеся попрощатися з цим небажаним гостем, а він все повертається, і повертається.

Коричневі плями на листках полуниці: 2 причини, через які врожай і не подумає з’явитися

Щоб полуниця виросла великою та соковитою, вона має бути абсолютно здоровою. І є декілька ознак того, що необхідно подбати про кущі прямо тут і зараз.