Гарячий компост є ефективним методом переробки органічних відходів на повноцінне добриво за кілька тижнів, в порівнянні зі звичайним компостуванням, яке може тривати до року.
Основою гарячого компосту є подрібнені у рівних пропорціях зелені компоненти, а саме трава, залишки овочів, фрукти, гній, та коричневі продукти – сухе листя, солома, картон, тирса, гілки. Всі ці інгредієнти необхідно перемішати між собою.

До підготовленої суміші слід додати певну кількість готового компосту. Потім все потрібно рясно зволожити водою, щоб суміш нагадувала віджату губку, однак, щоб при стисканні жмені волога не витікала.
Компостну купу необхідно сформувати об’ємом кубометр і накрити брезентом для збереження тепла. Протягом місяця кожного дня потрібно перевіряти температуру всередині купи. Впродовж перших п’яти днів очікується підняття температури до +49-65 градусів.

Коли температура в компостній купі буде нижче 43 градусів, потрібно її перевернути, всього за місяць таку процедуру потрібно зробити чотири рази. Щоб підтримати рівень вологи, можна додати воду, але не надто багато. Важливо робити все з обережністю, адже будь-який крок не туди може призвести до того, що уповільниться процес розкладання органічних відходів.
Отже, якщо температура нижче 43 градусів, купу потрібно ворушити один раз на п’ять днів. Коли переважна частина компосту стає темного кольору та температура нижче 29 градусів, то це сигнал, що компостування завершено. На цьому етапі необхідно дати йому ще тиждень-два для дозрівання, після чого його можна використовувати. Такий метод стає все більш популярним завдяки швидшому дозріванню, тож користуйтесь!