Пішов дощ? Час їхати на дачу! Чому огірки краще висівати в несприятливу погоду – все просто

Огірки рекомендується висаджувати саме в дощову погоду, адже так дачники значно економлять свій час і процес є доволі швидким - основні моменти при їх посадці.

Зазвичай городні культури висаджують саме в безвітряну погоду, коли тепло і температура повітря не менше +12 градусів, за винятком холодостійких культур, які можна садити ще раніше. Ґрунт має бути прогрітим до +10 і злегка вологим. Дачники з досвідом радять сіяти огірки саме в несприятливу погоду, коли дощ і цьому є пояснення.

Дощова погода і природне зволоження ґрунту створюють ідеальні умови для швидкого проростання насіння. Волога земля допомагає огіркам швидше вкорінюватися та формувати потужну кореневу систему, що в результаті призводить до соковитих і смачних плодів.

Городники розповіли, чому краще сіяти огірки у відкритий ґрунт в дощову погоду
Городники розповіли, чому краще сіяти огірки у відкритий ґрунт в дощову погоду

Також огірки люблять тепло та багато світла, тому їх варто садити на добре освітлених ділянках, де немає вітру. Важливо уникати затінених місць, так як нестача сонячного світла уповільнює ріст культури. Ґрунт має бути легким, пухким і родючим. Перед посівом слід збагатити землю органічними добривами – перегній або компост, два відра на квадратний метр буде цілком достатньо.

Для того, щоб насіння гарно проросло, посів цієї рослини слід проводити тоді, коли температура буде стабільно 16 градусів і вище. У випадку можливих заморозків, посадку краще відкласти, адже огірки дуже чутливі до холоду.

Городники розповіли, чому краще сіяти огірки у відкритий ґрунт в дощову погоду
Городники розповіли, чому краще сіяти огірки у відкритий ґрунт в дощову погоду

Для посадки потрібно зробити борозенки глибиною 4 см з відстанню між ними 70 см. Насіння потрібно розкласти з інтервалом 10 см і засипати ґрунтом. У дощову погоду додатковий полив не потрібен, важливо одразу після посадки встановити опору, по якій огірки будуть витися вгору.

Отже, дощова погода має кілька переваг для посадки огірків: не потрібно додатково поливати рослини, таке середовище сприяє швидшому проростанню насіння та створює гарний мікроклімат, а також зменшується ризик пошкодження кореневої системи через пересушений ґрунт.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.