7 шкідників на городі, яких я вивела звичайним настоєм із часнику: простіше простого

Це справжня знахідка для городників, які хочуть легко і без зайвих витрат позбутися всіх шкідників у городі. А головне, це ніяк не вплине на самих садівників, домашніх тварин або екологію.

Настій із часнику – це 100% натуральний засіб, що здатен здивувати навіть досвідчених садівників. Він допомагає боротися з багатьма шкідниками, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу, городникам і домашнім тваринам. А ще його дуже просто готувати, безпечно використовувати й приємно отримувати позитивні результати від хорошої обробки.

Часник містить натуральні речовини, які відлякують шкідників і водночас захищають рослини від хвороб. Першими, кого здолає цей засіб, стануть попелиці. Ці дрібні шкідники, які часто обліплюють листя овочів і квітів, можуть зникнути після кількох обприскувань настоєм. Личинки білокрилки, які завдають шкоди тепличним рослинам, теж швидко втечуть після застосування часникового розчину.

Городники пояснили, яких шкідників можна легко прогнати з городу настоєм часнику
Городники пояснили, яких шкідників можна легко прогнати з городу настоєм часнику

Капустянки, що завдають шкоди корінню рослин, стануть наступними, кого здолає запах цього часникового розчину. Адже для них часник виявиться просто нестерпним. Слимаки, які безжально поїдають листя овочів, також не зможуть встояти перед запахом часнику. Їм просто не подобається його аромат, і вони почнуть шукати собі нове місце подалі від вашого городу.

Також запах часнику здатен прогнати з вашої ділянки настирливих колорадських жуків. Обприскування саме чим розчином допоможе значно знизити їхню активність. Личинки совки, які шкодять багатьом овочевим культурам, теж зникнуть, коли у городі з’явиться насичений часниковий запах. І навіть трипси, відомі своєю стійкістю, здадуть свої позиції.

Крім ефективності, ще одна велика перевага цього засобу — це його доступність. Для приготування часникового настою потрібно подрібнити кілька головок часнику, залити водою і залишити настоятися. Після цього, розчин можна розбавити і обприскувати ним рослини у городі. Цей спосіб обробки ділянки є ідеальним і для тих, хто прагне уникати хімічних засобів.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.