5 овочів, які я більше не саджу – тільки місце займають, і сили й час віднімають

Якщо ви любите експериментувати і плануєте посадити на городі щось новеньке – то ця стаття створена саме для вас. В ній редакція "Сенсації" зібрала 5 овочів, які на ділянці ліпше не саджати.

Усі овочі мають свої особливості, переваги та недоліки. Якщо на вашому городі місця небагато, то обирати рослини для посадки потрібно ще ретельніше. Звісно, експерименти із новими культурами – це неймовірно цікаво. Однак варто надавати перевагу тим різновидам овочів, які дійсно принесуть користь своїм господарям. Пропонуємо до уваги читачів 5 овочів, які ліпше на власному городі не вирощувати.

№ 1: Земляна груша (топінамбур)

Топінамбур або земляна груша по праву вважається одним із найкорисніших продуктів. В його складі міститься багато пробіотиків, які добре впливають на роботу кішківника. Однак вирощування культури потребує зваженості та обережності.

Один із головних недоліків топінамбуру в тому, що він швидко розростаєтьс ділянкою. І якщо ви його вже посадили, то вивести земляну грушу з городу буде занадто важко. До того ж в деяких людей топінамбур може викликати проблеми із роботою шлунку, дискомфорт та здуття.

№ 2: Ківано

Ківано – екзотичний фрукт з родини гарбузових, який викликає захоплення в багатьох. Проте, вирощувати його на власному городі все ж не варто. І в першу чергу тому, що він дає маленький врожай. До того ж його плоди мають неапетитний вигляд, товсту шкірку і забагато насіння.

Багато хто з гурманів, хто хоч раз куштував ківано – описував його як несмачний. Тому краще надати замість нього перевагу смачним сортам огірків.

№ 3: Артишок

Артишок: овочі, які не слід саджати на домашньому городі
Артишок: овочі, які не слід саджати на домашньому городі

Артишок – велика культура, для вирощування якої потрібно забагато вільного місця. До того ж росте він повільно та потребує багато часу для дозрівання врожаю. Артишоки не дають великої кількості плодів і тому на їхньому місці краще за все посадити інші овочі, які подарують великі врожаї.

ще один мінус артишоку – його велике та колюче листя, яке може створювати певні незручності під час збору врожаю. Тому для багатьох людей більш чудовим варіантом буде покупка готових серцевин артишоків у супермаркеті, аніж їх вирощування на власному городі.

№ 4: Фіолетові помидори

Овочі, які не варто саджати на городі
Овочі, які не варто саджати на городі

Зовні фіолетові помідори виглядають красиво, але їхній смак очікувань не виправдовує. Адже вони такі ж самі, як і червоні. Недолік плодів у тому, що визначити їхню зрілість буває складно – через темний колір. Тому городники часто збирають їх недозрілими.

Замість того, щоб вирощувати декоративні сорти помідорів – обирайте класичні червоні. Саме вони дадуть можливість відчути справжній аромат та смак літа.

№ 5: Фізаліс

Фізаліс – овоч із неповторним смаком. Однак його вирощування на присадибній ділянці може викликати певні проблеми. Якщо за рослиною не доглядати, то вона може вийти з-під контролю і творити суцільний безлад на городі.

Фізаліс: овочі, які не слід саджати на домашньому городі
Фізаліс: овочі, які не слід саджати на домашньому городі

Якщо плоди фізаісу залишити гнити в землі, то вони залишатимуть після себе вкрай неприємний аромат. Тому краще замінити фізаліс його близьким родичем – томатільо.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.