Як не варто доглядати за яблунями в квітні-2025: урожаю не буде ні влітку, ні восени

Уникаючи цих поширених помилок, можна не тільки зберегти свої яблуні красивими, але й закласти основу для багатого осіннього врожаю. Щоб принести деревам лише користь, про це слід знати наперед.

В Україні практично немає такого городу, в якому б не росла яблуня. А цей фрукт є одним із найпоширеніших і найулюбленіших серед українців. Вирощувати його прагнуть всі, хто має бодай невеличкий шматок землі. Адже, свої яблука 100% будуть натуральними, не обприскані ні чим шкідливим, а ще не змащені воском. Утім, неправильний догляд за яблунями у квітні може звести нанівець усі сподівання на майбутній урожай. У гонитві за досконалістю садівники іноді припускаються помилок, які замість користі приносять шкоду, порушуючи природний баланс. Тож, самі ці лайфхаки допоможуть уникнути не правильних дій під час вирощування цих фруктів.

Однією з поширених помилок є надмірна обрізка дерев. У бажанні надати яблуні “ідеальної” форми деякі садівники занадто захоплюються видаленням гілок. Це виснажує дерево, позбавляючи його сил для активного росту й плодоношення. У результаті рослина концентрує свою енергію на виживанні, а не на формуванні плодів.

Інша крайність — надмірне внесення добрив. Весняна пора справді важлива для підтримання сили яблунь, але якщо перегодувати їх, ґрунт може перенасититися. Це, в свою чергу, провокує активне нарощування зеленої маси замість квіток. До того ж, надлишок добрив може пошкодити кореневу систему, послабивши дерево.

Садівники пояснили, чого не варто робити з яблунями в квітні
Садівники пояснили, чого не варто робити з яблунями в квітні

Також дуже часто садівники не правильно поливають дерева. У квітні ґрунт часто ще досить вологий після зими, і додатковий полив може спричинити застій води, що веде до гниття коренів. Замість цього варто більше уваги приділяти мульчуванню, яке допоможе утримати потрібну кількість вологи в землі.

Ще одна помилка — нехтування доглядом за корою дерева. Деякі садівники відкладають очищення стовбура від моху чи старої кори до пізнішого часу, забуваючи, що навесні це вкрай важливо. Під шарами старої кори можуть ховатися шкідники, які активізуються з потеплінням.

Крім того, спроби захистити дерево від шкідників за допомогою сильних засобів без розуміння їхнього впливу можуть не лише пошкодити дерево, але й порушити природну екосистему саду. Безпечні для дерева методи завжди потребують ретельного підходу, спостереження та обережності.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.