Як виростити солодкий буряк? Про цю маленьку хитрість ви навіть не здогадувалися

Буряк — овоч простий та невибагливий, тому зустрічається майже на кожному городі. Але якщо ви хочете збирати щедрий та смачний врожай, то для цього недостатньо просто посадити насіння в ґрунт.

Буряк є основою багатьох українських страв. Тому багато господинь, які мають власний город, вирощують цей овоч, щоб не витрачати багато грошей в магазині. Але інколи трапляється так, що буряк виростає твердим, надто світлим або ж зовсім не таким солодким, як хотілося б. І наче ж зроблено все правильно: насіння якісне, полив регулярний, бур’яни прополювали. Чому ж тоді врожай розчарував? Виявляється, причина в одній простій підготовці до посадки.

Якщо хочете, щоб буряк виріс гарним, великим і солодким, то потрібно замочити насіння. Але не просто у воді, а в розчині борної кислоти. Бор є надзвичайно важливим для буряка! По-перше, без нього коренеплоди можуть гнити всередині чи ставати дуплистими. По-друге, дефіцит бору якраз і призводить до знищення цукристості. А якщо цей дефіцит значний, то навіть по молодому листю це буде помітно — воно почне скручуватися, чорніти та загнивати.

Експерти розповіли, як виростити солодкий буряк: дієвий спосіб
Експерти розповіли, як виростити солодкий буряк: дієвий спосіб

Для того, щоб все спрацювало, потрібно взяти всього 1 г борної кислоти та розвести її у літрі теплої води. В цьому розчині потрібно витримати насіння 12 годин, після чого його одразу можна висівати. Але місце теж треба вибрати правильно. Буряк любить сонячні ділянки з легким та пухким ґрунтом. Кислотність має бути нейтральною. Якщо ж вона зависока, то восени варто вапнувати город. Або хоча б навесні посипте грядки просіяним деревним попелом.

І ще один момент — полив. Буряк не любить ні посухи, ні болота. Поливайте його регулярно, але без фанатизму. Особливо у середині літа, коли формується коренеплід, і йому треба волога, щоб набрати соку. А за 2-3 тижні до збору полив повністю припиніть, щоб буряк дозрів і не розтріскався. Якщо дотримуватиметеся цих простих порад, тоді врожай буде щедрим, м’яким, соковитим та з ідеальним смаком. А головне — зовсім без використання хімії!

Схожі статті

Чому не варто купувати саджанець півонії зараз: що робити, якщо вже попалися на вудку продавців

Навесні разом з іншими рослинами в продаж надходять півонії різних сортів, але багато садівників навіть не здогадуються, що цю культуру краще зараз не купувати, а також не садити.

Як збільшити розмір картоплі на третину? Не втоміться викопувати урожай після цього прийому

Збільшити розмір бараболі на третину – цілком можливо без дорогих добрив та препаратів. Все, що вам знадобиться – це додати до кожної лунки лише 3 доступних компонента. Розповідаємо детальніше далі.

Саджаю всього 3 кущі, і врожай збираю ваннами: цей сорт томатів вражає рекордною врожайністю

Врожайність напряму залежить від сорту культури, який без проблем можна обрати, довірившись городникам з досвідом - які помідори висадити навесні?

У 2025 році його робитимуть всі: найкращий рецепт домашнього стимулятора для розсади

Досвідчені городники знають, що половина, а деколи й більша частина врожаю залежить від якості розсади. Щоб вона була міцною та здоровою, її треба правильно удобрювати. І бажано не магазинною хімією.

Гіркі огірки назавжди в минулому: ці 2 дії зроблять плоди соковитими і солодкими як ніколи

Ці прості дії допоможуть кожному українцю виростити великі та соковиті огірки без жодної гіркоти. Для цього слід дотримуватися всього лише двох важливих правил.

Відцвіли нарциси, а що далі? Щоб вони радували і наступного року, зробіть цей 1 простий прийом

Якщо залишити нарциси без догляду після цвітіння, глобально це нічого не змінить. Оскільки ці квіти досить витривалі. Але, щоб наступного року отримати більше цвітіння, слід дотриматися цих порад.