Весна – це час пробудження природи. У цей період мільйони дачників вирушають на свої присадибні ділянки, щоб розпочати перші роботи. Однак часом трапляється, що після теплих днів раптово повертаються холоди та навіть випадає сніг. Звичайно ж це дуже неприємний сюрприз, яких багатьох може застати зненацька. Особливо коли на ділянці вже почали цвісти рослини, а хтось навіть встиг посадити в теплицях розсаду. Що робити?
Як стверджують досвідчені садівники та городники, головне – не панікувати, зберігати спокій та діяти за планом. Зазначимо, що грамотна реакція на різке похолодання та своєчасні заходи, можуть зберегти здоров’я саду та городу та з настанням справжньої теплої весни рослини ще порадують своїм буйним цвітінням та майбутнім багатим урожаєм.

Насамперед необхідно засвоїти, які культури вимагають початкового захисту від різкого похолодання та снігу. Всі рослини, що починають вегетацію – це квітучі плодові дерева (вишня, яблуня, абрикос та інші), молода розсада, висаджена у відкритий грунт або неопалювану теплицю, теплолюбним культурам (винограду, петунії, жоржинам).
Як захистити сад від заморозків та снігу навесні?
Плодові дерева та ягідні чагарники можна захистити старим та дуже ефективним способом – задимленням. У саду розміщують металеві листи з соломою, тирсою та листям. Надвечір розводять багаття. Завдання – заповнити сад густим димом, що стелиться, який створює ефект ковдри і утримує тепло біля поверхні землі. Можна укутати дерева агроволокном.

Як захистити город від заморозків?
Можна зробити мініпарники. Встановіть над грядками дуги і закріпіть плівку або нетканий матеріал. Цей захід допоможе зберегти тепло. Це ж можна зробити і всередині теплиці, що не обігрівається. Також можна використовувати мульчування, яке захищає коріння від переохолодження.