Земля на грядках стане м’якою, як пух: як покращити стан твердого ґрунту – не тільки пісок

Є кілька способів, за допомогою яких можна зробити ґрунт на грядках більш пухким та родючим. Розкажемо про один із них - внесення різних розпушувачів.

Для покращення якості ґрунту на присадибних ділянках експерти рекомендують використовувати комплексний підхід – це внесення органіки, посів сидератів та додавання розпушувачів. Кожен з них робить свою роботу і допомагає досягти потрібного ефекту і перетворює навіть найтвердішу землю на родючу та м’яку, як пух, що дуже важливо для вирощування рослин.

Один зі способів, як було сказано раніше – це внесення розпушувачів, які роблять глинистий ґрунт легшим і пористим.

Експерт розповів, як швидко та дешево збагатити ґрунт на городі
Експерт розповів, як швидко та дешево збагатити ґрунт на городі

Найчастіше використовують пісок, але не будь який, а з певними умовами:

  • Отже пісок має бути виключно крупнозернистий, з розміром частинок від 1 до 4 мм.
  • З кар’єру, де можуть бути частинки глини пісок не підійде, краще використовувати річковий
Як зробити ґрунт пухким та родючим
Як зробити ґрунт пухким та родючим

Як розпушувач для щільного глинистого ґрунту можна використовувати й інші добавки:

Вермікуліт і перліт – це натуральні мінерали, які рівномірно насичують ґрунт вологою, вбираючи надлишки, а потім поступово віддаючи їх рослинам.

Тирса (перепріла), яка також здатна покращувати структуру ґрунту. Однак вони вимагають додаткового внесення азотних добрив, оскільки поглинають із ґрунту азот.

Гіпс також допомагає розпушувати глинистий ґрунт. При цьому він запобігає їх спостереженню та підвищуючи водонепроникність. До того ж є джерелом кальцію та сірки для рослин. Для цього вам потрібно 200-250 г гіпсу на 1 кв.м поверхні грядки. Його рівномірно розсипають восени або провесною, а потім закладають в ґрунт.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.