Якщо не вжити термінових заходів, знищить значну частину плодів: як зберегти врожай вишень

Якщо не вжити термінових заходів зараз, то можете втратити значну частину врожаю вишень і залишитися без улюбленого варення та джемів, які так виручають узимку.

Моніліоз називають одним із найнебезпечніших грибкових захворювань плодових дерев, у тому числі вишні. Воно може призвести не лише до значних втрат врожаю, а й загибелі дерева. Найагресивніше захворювання проявляється навесні і саме зараз необхідно почати діяти.

Якщо ви помітили минулого року поразку квіток і молодих пагонів, масове усихання гілок, появу тріщин на корі, появу густої липкої смоли (камеметечення), а також ураження плодів у вигляді гнилі, то це ознаки моніліозу.

Як врятувати вишні від моніліозу навесні
Як врятувати вишні від моніліозу навесні

Щоб урятувати дерево, необхідно діяти комплексно:

Насамперед ранньою весною (поки не розпустилися бруньки), необхідно провести санітарну обрізку. Усі уражені гілки видаляються. При цьому потрібно захопити не менше ніж 10-15 см здорової деревини. Усі зрізи необхідно обробити садовим варом. Не забудьте після роботи обробити інструмент будь-яким спиртовим розчином.

Потім видаляються муміфіковані плоди, а також сухе листя, що залишилося з минулого року.

Після обрізки необхідно провести профілактичну обробку дерева фунгіцидами (бордоська рідина, мідний купорос). Правильно зробити це вранці після висихання роси.

Процедуру проводять у два етапи: першу – до початку руху соку, другу – після розпускання нирок, коли тільки здався зелений кінчик молодого листочка.

Городники назвали спосіб обробки вишні від шкідників
Городники назвали спосіб обробки вишні від шкідників

Після цвітіння проводять ще одну обробку. У цей період для обприскування використовують системні фунгіциди, які проникають у тканини дерева та захищають вишню зсередини.

Якщо вчасно вжити заходів і не відкладаючи провести всі процедури, то можна не лише зберегти врожай, а й продовжити дереву життя на багато років.

Схожі статті

Хоч малий, та завзятий! Ці помідори можна їсти прямо з куща: найкращий сорт томатів чері

Багато господарів хочуть вирощувати великі помідори. Але іноді замість томатних гігантів хочеться дрібних плодів. Для цього краще саджати чері. Причому саме цей сорт є ідеальним вибором.

У 3 рази більші головки без зайвих зусиль: фермери порадили найкраще підживлення для капусти

Якщо ваша капуста виростає маленькою, то причина може ховатися в недостатньому підживленні. Але виправити цю проблему дуже легко. Причому зробити це можна без зайвих витрат на магазинні добрива.

Як позбутися слимаків на ділянці: ефективні заходи боротьби зі шкідником – пастки та приманки

Дощова погода та вогкість сприяють появі на присадибних ділянках полчища равликів та слимаків, які завдають шкоди не тільки овочам, а й деревам, кущам та квітам.

Маєте ще 2 тижні: ТОП-5 салатних овочів, які готові до висадки у відкритий ґрунт в квітні 2025

До кінця квітня залишилось ще не багато днів, тож потрібно активізуватись та завершити всі городні справи, зокрема посадку культур - насіння яких 5 овочів слід посіяти?

Аґрус на дачі: правила посадки та догляду за чагарником – завжди росте міцний не хворіє

Якщо ви хочете, щоб аґрус давав стабільний і великий урожай, то повинні засвоїти лише два основні правила. Перше – правильна посадка чагарника і друге – догляд.

Щось явно не в порядку: на що звернути увагу, коли вишня скидає плоди – дуже багато нюансів

Коли вишня починає скидати плоди, що ще не дозріли, то це каже, що з нею щось не в порядку. З'ясувати причину непросто, оскільки є багато нюансів.