Моніліоз називають одним із найнебезпечніших грибкових захворювань плодових дерев, у тому числі вишні. Воно може призвести не лише до значних втрат врожаю, а й загибелі дерева. Найагресивніше захворювання проявляється навесні і саме зараз необхідно почати діяти.
Якщо ви помітили минулого року поразку квіток і молодих пагонів, масове усихання гілок, появу тріщин на корі, появу густої липкої смоли (камеметечення), а також ураження плодів у вигляді гнилі, то це ознаки моніліозу.

Щоб урятувати дерево, необхідно діяти комплексно:
Насамперед ранньою весною (поки не розпустилися бруньки), необхідно провести санітарну обрізку. Усі уражені гілки видаляються. При цьому потрібно захопити не менше ніж 10-15 см здорової деревини. Усі зрізи необхідно обробити садовим варом. Не забудьте після роботи обробити інструмент будь-яким спиртовим розчином.
Потім видаляються муміфіковані плоди, а також сухе листя, що залишилося з минулого року.
Після обрізки необхідно провести профілактичну обробку дерева фунгіцидами (бордоська рідина, мідний купорос). Правильно зробити це вранці після висихання роси.
Процедуру проводять у два етапи: першу – до початку руху соку, другу – після розпускання нирок, коли тільки здався зелений кінчик молодого листочка.

Після цвітіння проводять ще одну обробку. У цей період для обприскування використовують системні фунгіциди, які проникають у тканини дерева та захищають вишню зсередини.
Якщо вчасно вжити заходів і не відкладаючи провести всі процедури, то можна не лише зберегти врожай, а й продовжити дереву життя на багато років.