Якщо не вжити термінових заходів, знищить значну частину плодів: як зберегти врожай вишень

Якщо не вжити термінових заходів зараз, то можете втратити значну частину врожаю вишень і залишитися без улюбленого варення та джемів, які так виручають узимку.

Моніліоз називають одним із найнебезпечніших грибкових захворювань плодових дерев, у тому числі вишні. Воно може призвести не лише до значних втрат врожаю, а й загибелі дерева. Найагресивніше захворювання проявляється навесні і саме зараз необхідно почати діяти.

Якщо ви помітили минулого року поразку квіток і молодих пагонів, масове усихання гілок, появу тріщин на корі, появу густої липкої смоли (камеметечення), а також ураження плодів у вигляді гнилі, то це ознаки моніліозу.

Як врятувати вишні від моніліозу навесні
Як врятувати вишні від моніліозу навесні

Щоб урятувати дерево, необхідно діяти комплексно:

Насамперед ранньою весною (поки не розпустилися бруньки), необхідно провести санітарну обрізку. Усі уражені гілки видаляються. При цьому потрібно захопити не менше ніж 10-15 см здорової деревини. Усі зрізи необхідно обробити садовим варом. Не забудьте після роботи обробити інструмент будь-яким спиртовим розчином.

Потім видаляються муміфіковані плоди, а також сухе листя, що залишилося з минулого року.

Після обрізки необхідно провести профілактичну обробку дерева фунгіцидами (бордоська рідина, мідний купорос). Правильно зробити це вранці після висихання роси.

Процедуру проводять у два етапи: першу – до початку руху соку, другу – після розпускання нирок, коли тільки здався зелений кінчик молодого листочка.

Городники назвали спосіб обробки вишні від шкідників
Городники назвали спосіб обробки вишні від шкідників

Після цвітіння проводять ще одну обробку. У цей період для обприскування використовують системні фунгіциди, які проникають у тканини дерева та захищають вишню зсередини.

Якщо вчасно вжити заходів і не відкладаючи провести всі процедури, то можна не лише зберегти врожай, а й продовжити дереву життя на багато років.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.