Морква, горох, часник і салат: що поєднує ці культури – неприйняття добрива, яке завдає шкоди

Ці культури однаково не переносять одне із найпопулярніших серед садівників та городників недорогих органічних добрив, яке може зіпсувати весь урожай.

Сьогодні багато садівників та городників з великим ентузіазмом використовують органічні добрива. На це є кілька причин і одні з найвагоміших – недорога ціна та безпека. До того ж вони покращують якість ґрунту, створюють сприятливі умови для розвитку мікрофлори, а також у рази підвищують ефективність мінеральних добрив. Підсумком стає значне зростання врожаю, а також якість плодів.

Однак, як з’ясувалося, ці добрива мають багато нюансів, які важливо пам’ятати. Наприклад, про те, що свіжий гній підходить далеко не до всіх культур.

Агроном розповів, чому добрива не насичують рослини
Агроном розповів, чому добрива не насичують рослини

Серед рослин, яким гній протипоказаний називають переважно ті, які застосовують у їжу у свіжому вигляді (без додаткової обробки – варіння, бланшування, консервації, засолювання, заквашування). До таких культур відносяться всі листові салати, руколу, шпинат, селеру, пряну зелень і т.д.

До цієї ж групи відносять цибулю та часник. В такому випадку перепрілий гній, який застосовують для швидкого росту рослин, може сприяти тільки росту стебел, а плоди залишаться дрібними.

З цієї причини не можна підгодовувати гноєм горох та боби. При перегодовуванні азотом вони видають пишну вегетативну масу на шкоду формування насіння.

А при підживленні гною моркви, редьки та редиски – плоди швидше за все виростуть жорсткими, потворними і тріскатимуться. Також при перегодовуванні свіжою органікою висока ймовірність виникнення захворювань та накопичення у плодах нітратів.

 Культури, яким гній категорично заборонено
Культури, яким гній категорично заборонено

Також у цю групу можна віднести картоплю та буряки, які при дії азоту, що містяться в гною, починають формувати пустотілі плоди, що значно впливає на кількість та якість урожаю.

Зазначимо, що гній загалом хороше та ефективне добриво, але в усьому потрібна міра, дотримання правил та врахування нюансів.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.