Їм уже нічого не допоможе: як зрозуміти, що час викидати полуничні кущі вже настав – 2 пункти

Тепер уже кожен дачник знає, що якщо хочеш отримати хороший урожай великої та солодкої полуниці, то доведеться трохи попрацювати, а з деякими кущами навіть назавжди розпрощатися.

Багато дачників помічають, що навіть якщо на присадибній ділянці росте найкращий сорт полуниці, з кожним роком її врожай радує все менше, а ягоди з сезону в сезон стають дрібнішими. Звичайно ж, багатьох це починає насторожувати і приходить розуміння, що настав час щось зробити. Деякі починають активно підгодовувати рослини, але процес вже не зупинити і тоді напрошується лише один вихід – з цією полуницею настав час розпрощатися.

Як збільшити врожайність полуниці
Як збільшити врожайність полуниці

Як зрозуміти, що час викидати полуничні кущі?

Досвідчені городники знають, що період культивації полуниці короткий і становить лише 3-4 роки. Після посадки першого року полуниця активно нарощує зелену масу. У другий рік полуниця дає максимальний урожай, і це її пік плодоношення. На третій рік при такому ж догляді кількість ягід зменшується і саме це є основною ознакою, що полуниця постаріла і настав час з нею розпрощатися. Якщо ви не приберете старі зараз, то наступного літа врожай сильно розчарує вас – ягід буде дуже мало і вони будуть дрібними.

Садівники розповіли, як дріжджі можуть бути корисними для вирощування полуниці
Садівники розповіли, як дріжджі можуть бути корисними для вирощування полуниці

Ще одна причина, через яку необхідно розлучитися полуницею – це хвороби. Якщо при правильно вибраному місці та адекватному догляді ви помітили, що ягоди, які вже почали формуватися, починають гнити на гілках або покриваються білим нальотом, або ні з того ні з цього починають засихати, а на листі утворилися коричневі плями, то в цьому випадку вам теж доведеться з полуницею розпрощатися.

Як захистити полуницю від шкідників та хвороб
Як захистити полуницю від шкідників та хвороб

Отже все перераховане вище – це ознаки різних захворювань, які могли з’явитися внаслідок неправильного догляду або несприятливих погодних умов. Якщо кущі захворіли, то разом із ними заразилися вуса та розетки. Використовувати їх як посадковий матеріал вже категорично не можна, тому залишається тільки викопати повністю весь кущ і викинути його подалі від городу.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.