Багато дачників помічають, що навіть якщо на присадибній ділянці росте найкращий сорт полуниці, з кожним роком її врожай радує все менше, а ягоди з сезону в сезон стають дрібнішими. Звичайно ж, багатьох це починає насторожувати і приходить розуміння, що настав час щось зробити. Деякі починають активно підгодовувати рослини, але процес вже не зупинити і тоді напрошується лише один вихід – з цією полуницею настав час розпрощатися.

Як зрозуміти, що час викидати полуничні кущі?
Досвідчені городники знають, що період культивації полуниці короткий і становить лише 3-4 роки. Після посадки першого року полуниця активно нарощує зелену масу. У другий рік полуниця дає максимальний урожай, і це її пік плодоношення. На третій рік при такому ж догляді кількість ягід зменшується і саме це є основною ознакою, що полуниця постаріла і настав час з нею розпрощатися. Якщо ви не приберете старі зараз, то наступного літа врожай сильно розчарує вас – ягід буде дуже мало і вони будуть дрібними.

Ще одна причина, через яку необхідно розлучитися полуницею – це хвороби. Якщо при правильно вибраному місці та адекватному догляді ви помітили, що ягоди, які вже почали формуватися, починають гнити на гілках або покриваються білим нальотом, або ні з того ні з цього починають засихати, а на листі утворилися коричневі плями, то в цьому випадку вам теж доведеться з полуницею розпрощатися.

Отже все перераховане вище – це ознаки різних захворювань, які могли з’явитися внаслідок неправильного догляду або несприятливих погодних умов. Якщо кущі захворіли, то разом із ними заразилися вуса та розетки. Використовувати їх як посадковий матеріал вже категорично не можна, тому залишається тільки викопати повністю весь кущ і викинути його подалі від городу.